20 Yıldır Tek Başına Çöl Adasında Yaşıyor! - Teknozizi
20 Yıldır Tek Başına Çöl Adasında Yaşıyor! - Teknozizi

73 yaşındaki David Glasheen, bunu sadece 1997’de yaptı ve hiç bu kadar mutlu olmadı.

David, Restorasyon Adasına taşındı, 1987’deki borsa kazasında milyonlarca sterlinlik servetini kaybettikten sonra Kuzey Doğu Avustralya’daki küçük bir kara yoluile yol aldı.

Eski işadamı ve mal mukadderinin, kazadan önce yaptığı en zengin noktada yaklaşık 28.4 milyon dolar değerinde olduğu bildirildi. David, adasında tamamen kendi kendine yeterli bir haldedir ve burada dolambaç rınıkıyla bir kulübede yaşıyor.

Bu hareketin 20. yıldönümünde konuşan David, “Burada ölmek istiyorum – başka nerede olurdum? Burası bu dünyadaki cennet alanı gibi” dedi. Ve devam etti…

“Buraya geldiğimde çok hastaydım – para insanlara hasta oluyor – ve evliydim eşimden ayrıldım”

“Ama kendi başınıza olmak akıllı konuşmayı ve başkalarının fiziksel temasını özlüyorum. Burada benimle yaşamak isteyen bir ortak bulmak isterim, ya da birkaç kez gelip birkaç kez ziyaret etmek isteyen birkaç bayan bulmak isterim.”

20 Yıldır Tek Başına Çöl Adasında Yaşıyor!

“Burada yaşamak hakkında en sevdiğim şey özgürlük ve doğanın tadını çıkarmaktır – çoğu insanın bilmediği ülkenin uzak bir kesiminde güzel bir yer aslında”

“Elementler ve vahşi hayat tehlikelidir – eğer burada sıkıntıya girersen, çoktan ölürsün.Talwater timsahları güzel hayvanlardır ancak çok tehlikelidirler ama onları seviyorum.”

“Benim için sevdiğim şey rutin değil, her gün farklı” dedi. Yapmak zorunda olduğum değil, yapmak istediğim şeyleri yapıyorum “dedi.

Sydney’de İrlanda ebeveynleri için doğan David, küresel mali krizden önce kendine ait bir altın madenciliği bulunan Papau New Gine’de çalışıyordu.

20 Yıldır Tek Başına Çöl Adasında Yaşıyor!

Karısı onu terk ettikten hemen sonra ve bir çöl adasında yaşamak istediğini söyleyen yeni bir kız arkadaşından esinlenerek David araştırmalarını yapmaya başladı.

Şimdiyse memlezleri tenha bir adada yaşamaya yetecek kadar vaktinden vazgeçemeyeceğinizi düşünüyorsanız, sana bir jeneratör ve güneş paneli sayesinde David, Internet’i kullanabiliyor. Özellikle YouTube’daki Britain’s Got Talent videolarını izlemekten çok hoşlandığını söylüyor.

20 Yıldır Tek Başına Çöl Adasında Yaşıyor!

Yılda bir kez Cairns’e girip pirinç ve yemeklik yağ gibi temel maddeleri almaya ve Mars Barları da dahil olmak üzere kendine özgü tatlılara karşı davranıyor.

Ayrıca, adayı ziyaret edenler için bazen bir içki aldığı anlamına gelen bir ‘hediye etme sistemi’ var.

David şunları söyledi: “Daha düzenli gelen backpackerları alıyordum, ancak şu an devre dışı kaldı.

“Burada yılanlar, örümcekler ve timsahlar var, ancak burada terörist saldırılar duyduğunuzda dünyanın başka yerlerine göre daha güvenlidir.

“Araziye çok saygılı davrandım – Adayı geliştirmeye asla karar vermediğim için mutluyum, çünkü adayı yok etmiş olacağız.” dedi.

1 YORUM

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...