Amazon Video, Xbox One'da Artık 4K Akışı Bulundurucak! - Teknozizi
Amazon Video, Xbox One'da Artık 4K Akışı Bulundurucak! - Teknozizi

Xbox One’deki Amazon Video uygulaması için en son güncelleme ile, Microsoft’un bir başka UHD içerik kaynağı olan konsolda 4K oynatma imkânı sağlıcak.

Amazon’un özgün şovlarının çoğu ( Sneaky Pete, Bosch ve Aralarında Grand Tour ) 4K’da yayınlanmaya hazır olması bekleniyor. Netflix, Vudu ve Hulu ayrıca Xbox One üzerinde en az 4K programlama sunacak.

Garip bir şekilde, Sony’nin PlayStation 4 Pro konsolu henüz 4G’de Amazon Video’yu desteklemiyor; Aynı işlevselliği ne zaman alabileceği konusunda ayrıntılı bilgi için Amazon’a ulaştık. Amazon’un 4K içeriğini, Roku, Nvidia’nın Kalkanı ve bazı akıllı TV uygulamaları da dahil olmak üzere görüntülemenin diğer yolları var. Ancak Microsoft Xbox One’ı “4K video içeriğini akışla ve HDR ile Ultra HD Blu-ray filmleri izlemenizi sağlayan tek konsol” olarak tanıttı.

İLGİLİ HABER:   FİFA 17 Xbox One ve PC İçin Alacak Olan Kişi 12 TL'ye Alabilecek!

Yalnız Sony, PS4 Pro’ya 4K’lık bir Blu-ray sürücüsü inşa etmiş olsaydı, Microsoft’un bu yanıkları atması için daha az fırsatı olurdu.

Xbox One’da Amazon Video’nun 4K özellikli sürümünü güncellemek için, uygulamayı açmanız yeterlidir; otomatik olarak yüklenmemişse, güncellemenizi kontrol edip konsolu güncelleyebilirsiniz.

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...