Apple Kendi Televizyon Servisini Kurucak! - Teknozizi
Apple Kendi Televizyon Servisini Kurucak! - Teknozizi

Apple şirket’in söylentilere göre bir kaç televizyon kanalı ile anlaşma meydana getirmeye başladı.

Apple henüz tv işine elini atmadı, atmadı derken apple televizyon şeklinde donanımların haricinde kendi gösterim servisini geliştirmedi desek daha doğru olur. Ancak hemen hemen her sektörde kendi adlarının geçmesini fazlasıyla seviyorlar. şu an televizyon yayıncılığı ise apple’a en yakın sektörlerden.

Sevdiğimiz bir çok dizinin (game of thrones, dexter vb.) üreticileri olan hbo, showtime ve starz şeklinde kanallarla anlaşmaya gittiği söylenen apple, aylık abonelik paketi ile yayıncılık sektörüne de ismim atacak benzer biçimde duruyor. Hatta apple’ın üzerinde çalıştığı sadece kanalların bulunduğu paketler değil, bu iş üzerine bir mobil uygulama bile gelmesi olası.

İLGİLİ HABER:   TRT, Satılacak Her iMac Pro'dan Tam 400 TL Alacak!

Bu anlaşmalara dair resmi bir açıklama hemen hemen firma tarafından yapılmadı. Alakalı şirketlerin aslabiri şu ana kadar bu söylentiler hakkında yorum yapmadı. Bu durumlar göz önüne alındığında, apple’ın tıpkı evlerimizde kullandığımız digiturk/dsmart benzeri televizyon yayınlarının bulunmuş olduğu bir hizmet üzerinde çalıştığı söylenebilir. Normal olarak uydu alıcısı veya çanak antenler olmadan web aracılığıyla daha kaliteli hizmet vermek mümkün.

Böyle bir atılımın ülkemize gelmesi zaman alsa da bakalım apple’ın bu yöndeki çabaları nereye varacak.

KAYNAK: http://www.webtekno.com/apple-kendi-tv-servisini-kuruyor-h27384.html

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...