Blizzard Kendi E-Spor Stadı Kuracak Gibi! - Teknozizi
Blizzard Kendi E-Spor Stadı Kuracak Gibi! - Teknozizi

E-Spor günümüzde gittikçe büyüleşen ve şuan da popülerliği ile bilinen e-spor bir çok stadı açıldı şimdi de Blizzard’da e-spor’a özel ilk stadyumunu açmaya hazırlanıyor.

Konuya hemen geçmeden önce e-spor nedir? Niçindir? den bahsedelim.

E-SPOR NEDİR? NE İÇİNDİR?

Fiziksel ve zihinsel beceri isteyen e-spor için sanal ya da dijital spor diyebiliriz. Daha da basite indirecek olursak sanal satranç işlevi görecek. Beşiktaş bir ilke imza atarak LoL oyununda Aces High olarak yer alan takımla birleşerek dünyadaki ilk e-Spor takımını kurdu.

Evet Ve Blizzard hakkındaki haberimiz:

Son geçtiğimiz günlerde e-spor akımı gittikçe popülerleşiyor tabi buna rağmen stadlar da açılmaya başlandı Blizzard’da bunlardan birtanesi.

İLGİLİ HABER:   Mount & Blade, eSpor'a Girmeye Hazırlanıyor!

Turnuva olayına 2009’da giriş yapan Blizzard’ın turnuva ve MOBA türü oyunlarda ciddi rolü bulunuyor. Çoğu ülkede spor branşı olarak görülen büyük takımların kendi takımlarını kurduğu e-spor turnuvalarında ciddi para ödülleri de veriliyor.

Blizzard, turnuva’da ev sahibi olabilmek adına Çin’in Taipei şehrinde kendi stadyumunu açıyor.

Futbol stadyumu gibi içerisinde e-spor üzerine ürünler satan mağazalara, yiyecek ve içecek standlarına sahip olacak stadyum hem yerel hem de uluslararası düzeyde Asya ve Pasifik turnuvalarına ev sahipliği yapacak.

Fakat bu stadyumun futbol, basketbol vb. gibi çok kapasiteli seyirci desteği bulunmuyor.

Stadyum, 8 Nisan’da Overwatch Pacific Championship ile açılışını yapacak.

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...