Chrome OS Dokunmatik Kontrolleri Artık Mevcut! - Teknozizi
Chrome OS Dokunmatik Kontrolleri Artık Mevcut! - Teknozizi

Google’ın işletim sistemi Chrome OS, artık dokunmatik kontrolleri destekliyor ve bu sayede de tablet dostu olmaya bir adım daha yaklaşıyor.

Dokunmatik kontroller ve yeni bir kullanıcı arayüzü, Google Chrome OS’nin Beta benzeri durumu olan Kanarya’nın en yeni sürümünde tanıtıldı. Google Chrome OS, kısmen, geçmişte yazılımın büyük bir kısmı olmayan işlevsellik üreten üreticilerden dolayı sürekli bir akış düzeyindedir. Google da ilk dokunmatik ekranlı ilk üst düzey Chromebook’unu piyasaya sürdü.

 

İlk günlerden bu yana Chrome OS, kendini giderek geliştirdi ve uzun bir yol kat etti. Şimdi ise Chromebook’lar çok daha popüler hale geliyor çünkü Google, yavaş da olsa emin adımlarla, sistemine dokunmatik desteğini getiriyor. Bu değişiklik, Youtube videosunda olduğu üzere Chrome masaüstü bilgisayarlarında başlanıyor bile.

Aşağıdaki videodan yeni Chrome masaüstünü görebilirsiniz. Yeni sürümde, yeni bir pencere açmak yerine Uygulamalar düğmesine dokunduğunuzda, uygulama başlatıcısı penceresini ekranın altında görebiliyoruz. Arama çubuğu ise dokunmatik-sesli arama düğmesi ve küçük önerilen uygulamalar ile tamamlanıyor. Ayrıca çubuğu sürükleyerek de Android benzeri görünen uygulama çekmecesini ortaya çıkarabiliyorsunuz. Bu şekilde kullanabilmek için belli izinleri vermek ve özellikle geliştirici modda çalıştırmak gerektiğini de belirtelim.

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...