Çocuğun Biri WannaCry Şakası İle Babasından Para Alıyor - Teknozizi
Çocuğun Biri WannaCry Şakası İle Babasından Para Alıyor - Teknozizi

Geçtiğimiz hafta sonu küresel sistemleri kapatan fidye saldırısı WannaCry, doğu Çin’in Jiangsu şehrinde bulunan Changzhou şehrinde bir ailenin elektrik fidye bedelini karşılaması için bir çocuğa ilham vermiş görünüyor.

Çocuğun babası Gao’onun oğlu WannaCry ransomware saldırısına uğradığını iddia ederek, Salı (16 Mayıs) yerel Elektirik şirketine “elektiriği kesme” bildirisini bildirdi.

İLGİLİ HABER: WannaCry Benzeri Virüs 1 Haftadır Her PC’de Dolaşıyor!

150 ülkedeki kullanıcıların geçen hafta rapor ettiği gibi bir fidye farkına eve geldi ve şu an sadece bir kağıt üzerine basılmıştı:

Mesaj şu şekilde yazıyor: “Akıllı sayacın solucan tarafından bulaştırılarak bir karartmaya neden oldu.Bu solucan diğer solucanlardan farklı; bunu çevrimiçi düzeltmenin yollarını aramayı deneyebilirsiniz, ancak yardımım olmadan bunu hala garanti edeceğim. Herhangi bir güce sahip değilim! ”

İLGİLİ HABER:   WannaCry Benzeri Virüs 1 Haftadır Her PC'de Dolaşıyor!

“Bunu servisim aracılığıyla çözmenize yardımcı olabilirim ve onurumla size, güvenli, etkili bir elektrik sağlayacağımı kanıtlarım.” “Tabii ki, gün batımından önce bana para vermeniz gerekirse, bakım ücreti ikiye katlanmazsa.”

Bildirimin arkasında çocuğun elektronik cüzdanıyla bağlantılı bir QR kodu bulundu. Çocuk medya tarafından tanımlanmadı.

Yerel elektrik şirketi tarafından gönderilen elektrikçiler, evin merkezi devre kesicisinin kapalı olduğunu tespit ettiler. Elektrikçiler göre Gao, oğlunun aldatmacasına çok kızmıştı. “Bana cebe daha para istiyor, kendisiyle ilişkiye girmediğini düşündüm, o yüzden ona vermedim ve şimdi benden aldatmak istedim!” Gao’nun sözlerine aynı bu şekilde söylemlerde bulundu.

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...