Dünyanın Bir Diğer En Büyük Torrent Sitesi Daha Kapandı! - Teknozizi
Dünyanın Bir Diğer En Büyük Torrent Sitesi Daha Kapandı! - Teknozizi

Dünyanın neredeyse en büyük Torrent sitesi olarak bilinen ExtraTorrent 3 gün önceki erişim problemi sonrasında kapandı.

ExtraTorrent, 2 gün önce yaklaşık 1 gün süren bir kesintiye uğramıştı. Bu kesintiyle ilgili detaylı açıklama yapılmaması, sitenin kapatılmış olma ihtimalini akıllara getirmişti.

BENZER HABER: Karayip Korsanları 5 Filmi Torrent Sitelerine Sızdı!

Bu kesintiden hemen sonra site yine tıkır tıkır çalışmaya başladı ancak bu işlemler fazla uzun sürmedi. Şu an siteye girdiğimizde, sitenin 17 Mayıs 2017 tarihi itibariyle kapatıldığını belirten bir yazı ile karşılaşıyoruz.

ExtraTorrent yetkililerinin paylaştığı yazının Türkçesi ise şöyle söylemekte, “ExtraTorrent kalıcı olarak kapatılmıştır. ExtraTorrent, bütün sunucularıyla birlikte artık çevrimdışıdır. ExtraTorrent’te bulunan bütün veriler silinmiştir. ExtraTorrent benzeri sahte sayfalardan kaçınmalısınız. Destek veren herkese teşekkür ederiz. 17 Mayıs 2017.”

İLGİLİ HABER:   Geçtiğimiz Gün Kapatılan ExtraTorent Tekrar Açıldı!

Torrent Nedir?

Torrent, internet üzerinden bir dosya indirmek için gerekli olan her bilgiyi içinde barındıran, .torrent soyadlı küçük bir dosyadır. Diğer bir deyişle, Torrent’te dosya isimleri, bu dosyaların boyutları, nereden indirilecekleri gibi bilgiler yer alır. Torrent dosyalarına ve arama motorlarına pek çok web sitesinden ulaşabilmeniz mümkün.

Torrnet, filmler ve oyunlar da dahil, günümüzün en popüler devasa dosyalarını indirme yöntemidir. Torrent ile dosya indirmenin internet kullanıcıları için pek çok avantajı vardır. Öncelikle Torrent’in dünya çapında yaygın bir kullanım ağının olduğunun altını çizmek gerekir. Daha fazla internet kullanıcısını kendine çekmesinden ötürü daha hızlı dosya transferini mümkün kılan Torrent ile daha önce de değindiğimiz gibi devasa boyutlu dosyaları bilgisayarınıza en hızlı şekilde indirebilmeniz mümkün.

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...