Emoji Severlere Modern Emojili Bina Üretmişler - Teknozizi
Emoji Severlere Modern Emojili Bina Üretmişler - Teknozizi

Hollanda’da bir bina tasarımında kullanılan emojiler gerçekten şık bir dekorasyon oluşturmuş.

“Klasik mimarinin onlar kral ya da her neyse başlarını kullanılan ve onlar cephesinde koymak,” Tehrani anlattı Verge . “10 veya 20 yıl içinde bu binanın baktığınızda biz bir süs olarak kullanabilirsiniz ne düşünüyordun yüzden ‘Hey bundan diyebiliriz o yıl!’” Cevabı belliydi: emojisi.

Bina yapılışı oldukça basit bir şekilde tasarlamışlar, Bina; tuğla sutünları, beyaz beton ve kavşaklarda dekoratif daireler bulunan bir ızgaranın etrafında inşa edilmiştir.

Emoji, 150 yıllık meşe çevresinde inşa edilmiş bir kasaba meydanına bakan bir binanın sadece bir tarafında görünüyor. Bina ise, zemin katta ve üst katlarda dükkanlarla karışık kullanıma sahiptir.

“Orada bütün bu gençlerin, ve emoji bir şeydir şimdi, ” Hollanda firması Attika Architekten için çalışan Tehrani, diyor. “Öğrenciler meydanda oturup öğle yemeği yiyor ve fotoğraf çekiyorlar. Onlar onu beğenir. Ve mimarimiz ile projeyi sıkıcı bir yapıdan biraz daha küçümseyebilecek herşeyi yapmak isteriz “dedi.

Tasarımda kullanılan her bir emoji whatsapp’tan esinlenerek alınmış ve dekoratif bir şekilde modellemişler.

İLGİLİ HABER:   8 Yıl Uğraşarak Emojili Yılan Yaptı

Bunlar daha sonra projeye dahil olan ve emoji için kalıplar oluşturan beton santraline gönderildi. En etkileyici ve tanıyabilme oranı yüksek olduğundan yüz emojileri seçildi.

Binadaki inşaat 2015’te sona ermesine karşın, ticari meslek sadece geçen yaz yayınlandı ve geçen aya ait resmi resimler yayınlandı. Tahranı, reaksiyonun tekdüzeli bir şekilde olumlu olduğunu söylüyor; ancak Amersfoort’taki eski yerleşimcilere yapının ne düşündüğünü sorduklarını itiraf ediyor. “Yaşlı insanlar emojiyi tanıyor mu bilmiyorum” diyor. “Ama akıllı telefonunuz varsa, onları görmüşsünüzdür.”

Eleştirmenler, emojinin mimaride kullanılmasıyla yakında yaşını gösterecek bir hile olduğunu söyleyebilir ancak Tahranı, projenin neden ilginç olduğunu açıklıyor. “Tarihe bakarsanız, insanlar hep ‘Ah, bu zamansızdır” veya “Bu sonsuza kadar kalacaktır” diye düşünüyor ve her zaman yanılıyorlar “diyor. Mimarlık olumsuzluğunu amaçlamak imkansız olduğunu kabul etmek ve Gerçekten çağdaş olanı kucaklayan eğlenceler. “Facebook’ta olduğu gibi. Facebook harika ve şimdi sadece yaşlı insanlar için. Bu yüzden belki 10 yılda emoji kullanmayacağız – bu kadar iyi. Hala bizim zamanımızdan. “

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...