Facebook, Tüm Kullanıcıları İçin 360 Derece Canlı Görüntüler açıyor - Teknozizi
Facebook, Tüm Kullanıcıları İçin 360 Derece Canlı Görüntüler açıyor - Teknozizi

Facebook’un uzun süre önce 360 derce canlı görüntüleri yayınlamıştı platformunda. Sayfalar tarafından kullanılan bu özelliğini şimdi de tüm kullanıcıları için yayınlıcak.

Facebook’un Oculus’la yaptığı en yararlı şeylerden biri, ironik bir şekilde Samsung’un GearVR üzerinde çalışmasını sağlıyor ve kullanıcıların kulaklıklı mikrofon setini kontrol edebilecekleri 360 derece fotoğraflar ve videoları barındırıyor.

Sosyal ağ şimdi kullanıcıları canlı içeriğe akıtmak ve tüketmek için VR’ye benzer bir şekilde Canlı 360’ın geniş başlatılmasıyla bu fikri büyük ölçüde genişletti.

Teknolojiye ve bant genişliğine sahipseniz yeni uygulama, “kitlenize, hem yer hem de zamanda anında olmak için bir şans veriyor” diyen Facebook.

Samsung’un en yeni Gear 360 2017 modeline sahipseniz, Insta360 Nano ve Air (aşağıda) veya Nokia’nın Ozo’su da dahil olmak üzere profesyonel modeller, Live 360 ​​Facebook Live’a çok benzer çalışıyor. Fotoğraf makinenizi üreticinin talimatlarına göre telefona bağlayın, akış izleyicilerinizi seçin, bir açıklama ekleyin ve yaşatın.

Diğer taraftan, arkadaşlarınız telefonunuzu döndürerek videoyu her yönden görebilir veya daha iyisi, GearVR, Oculus Rift veya Google’ın DayDream gibi bir kulaklık seti üzerinden düzgün şekilde görüntüleyebilir.

İLGİLİ HABER:   Facebook, 'Şehir Rehberliği' Özelliğini Getiriyor

Tecrübeyi daha da gerçek yapmak için Facebook, “görüntüleyenlere gerçek hayatta olduğu gibi 360 derecelik bir ses deneyimi etme yeteneği kazandıran” mekânsal sesi duyurdu.

Teknoloji yakında çıkacak olan kameralarla çalışacak ya da bir ambisonik mikrofon kullanarak manuel olarak kaydedebilirsiniz.

Tüm bunlar biraz zor gibi görünüyorsa, Facebook filmi çekme ile ilgili ipuçları içeren bir Live 360 ​​kılavuzu hazırladı. Örneğin, en az 4 Mb / sn ağ bağlantısına sahip olmanızı ve izleyicilerin onları görebilmesi için nesneleri fotoğraf makinesinden 20 ila 30 feet uzakta tutmanızı önerir. (Mekansal iş istasyonu adı verilen bir yazılım uygulaması için bir destek grubu vasıtasıyla mekansal ses hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.)

Bahsedilen iki kameranın üstünde, Facebook da Giroptic IO, Allie Kamera ve Z Cam S1’i destekliyor. Kılavuza göre, biraz düzeltme yaparak, diğer kameraları da çalıştırabilirsiniz.

KAYNAK : https://www.engadget.com/2017/03/29/facebook-opens-up-360-degree-livestreaming-to-everyone/

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...