Facebook, Ücretsiz Wi-Fi Bulucusunu Yayınladı! - Teknozizi
Facebook, Ücretsiz Wi-Fi Bulucusunu Yayınladı! - Teknozizi

Geçen yıl Facebook, ücretsiz Wi-Fi erişimi olan yakınlardaki işletmeleri bulmanızı sağlayan uygulamasında ” Find WiFi ” özelliğini test etmeye başlamıştı.

Find WiFi 2016’da birkaç ülkede piyasaya çıktı ve bugün Facebook, bu özelliği global olarak genişleteceğini açıkladı.

Etkinleştirildiğinde, “Find WİFİ” ile bulunduğunuz yerlerin ve bu yerlerin çalışma saatleriyle birlikte ne tür yerlerde ve ağ adlarıyla birlikte ücretsiz WiFi sunduğunu gösterir. Bununla birlikte, işletmelerin kendi Facebook Sayfalarında kendi ağlarını talep ederek bu hizmete katılmaları gerekiyor. Yani, mevcut her etkin nokta ortaya çıkmayacak.

Duyuruda, Facebook özelliği hücresel verilerin eksik olduğu alanlarda veya seyahat eden insanlar için yararlı olacağını söyledi. Ve bu sadece internet bağlantısını artırmak ve bu nedenle Facebook kullanımını amaçlayan en son projedir . Şirket ayrıca, Los Angeles ve Hong Kong arasındaki deniz altı kablo bağlantısı, internet sağlayan dronlar ve lazer tabanlı internet erişimi üzerinde çalışıyor.

İLGİLİ HABER:   Yeni Emojiler, Dil Tercümanımız Olacak!

Bu özelliğe erişmek için Facebook uygulamasındaki “Daha fazla” sekmesini ve ardından “Kablosuz Ortam Bul” u tıklayın. Yeni sürüm ile bugün her platforma gelmeye başlıyor ve hem iOS hem de Android için mevcut.

1 YORUM

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...