Ford, Apple CarPlay Güncellemesini 2016 Model Araçlarına Getiriyor! - Teknozizi
Ford, Apple CarPlay Güncellemesini 2016 Model Araçlarına Getiriyor! - Teknozizi

Otomobil firması olan Ford, bugün filosunun Android Auto ve Apple CarPlay’ı kullanabilmeleri için 2016 model araçlara getiriyor.

Güncellemeyi üç şekilde elde edebilirsiniz: Wi-Fi bağlantılı araçlar için havayı indirerek, aracınızı Ford bayisine getirerek veya güncellemeyi bir USB sürücüye indirerek daha sonra arabaya manuel olarak takın. Güncelleme DIY için, Ford’un sahibi destek web sitesinden aracınız için doğru sürümü indirmeniz gerekecektir. Android Auto, Android 5.0 ve üstünü çalıştıran akıllı telefonlar için desteklenirken, CarPlay, iOS 7.1 veya daha yenisi ile güncellenen iPhone 5 veya sonraki sürümüyle uyumlu olacaktır.

Güncelleme, otomobil üreticilerinden Audi ve Volvo’nun yaklaşmakta olan otomobilleri için Android’i ana işletim sistemi olarak kullanacaklarını açıkladıktan sonra geldi. Bugünün haberleri Ford’un araçlarının çoğunda bir seçenek olarak Android Auto’yu teklif etmesine rağmen, SYNC 3’ü Android ile tamamen değiştirmek istemiyor olması. Sonuçta, 400 BlackBerry mühendisini bağlı araç girişiminde çalışmaya başlamıştı. Ana sistem olarak geleneksel bir mobil OS’ye sahip ilk otomobilin piyasada en az bir ya da iki yıl daha bulunmayacağı bu doğru hareket görülecek gibi görünüyor.

İLGİLİ HABER:   Apple'ın CEO'su Tim Cook Otomobil Planını Açıkladı!

Apple CarPlay Nedir?

Başlı başına bir araç içi işletim sistemi olmayan CarPlay, daha ziyade iPhone cihazınızda bulunan uygulamaları otomobilin dijital sistemlerine entegre ederek, cihazınızı ve uygulamalarınızı otomobilinizin dokunmatik ekranından kolayca kontrol etmenizi sağlıyor.

Android Auto Nedir?

Google tarafından geliştirilen Android Auto uygulaması otomobil sürücülerine yolda seyir halindeyken ihtiyaç duyabilecekleri en güncel ve en doğru bilgiyi sunan bir akıllı telefon uygulaması. Yoldayken güzergahınızda meydana gelen trafik kazalarını, trafik yoğunluğu, yol çalışmaları gibi önemli bilgileri otomobilinizle birlikte çalışan Android Auto akıllı telefon uygulaması ile elde edebileceksiniz.Kullanıcının gözünü yoldan ayırmaması için kontroller sesli veya direksiyon üzerinden sağlanabiliyor.

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...