Samsung Galaxy S8 Bluetooth 5.0 İle Geliyor - Teknozizi
Samsung Galaxy S8 Bluetooth 5.0 İle Geliyor - Teknozizi

Samsung’un dün tanıttığı yeni telefonunu Galaxy S8’de Bluetooth 5.0 kullanılacak. Tüm aksesuarlarınıza daha güçlü bağlantılarla bekleyin.

Samsung, yeni telefonu olan Galaxy S8‘de Bluetooth 5.0 kullanmayı düşünüyor. Ve bu özelliği çok isteyen kullanıcılar bu özelliği beklemek zorunda kalmadılar çünkü bir aydan kısa bir süre sonra Bluetooth 5.0 Galaxy S8’e ile Geliyor.

Samsung, markası yeni Galaxy S8 hattı için teknik özellikleri yayınladığında, akıllı telefonların kanayan kenarlı kablosuz standardı kullanacağı kaygısını sessizce çekti.

Özetlemek gerekirse, 5.0, Bluetooth 4.2 hızının iki katına ve aralığın dört katına kadar vaat ediyor. Örneğin, daha tepki veren ve yetenekli akıllı uyarı cihazlarına bağlanabilir ve daha büyük bir mesafeden bazı akıllı ev cihazlarına bağlanabilirsiniz. Sadece farkı hemen görmeyi beklemeyin.

İLGİLİ HABER:   Android'in Kurucusu, Yeni Akıllı Mobil Essential Phone'u Duyurdu!

Daha önceki Bluetooth teknolojisinde olduğu gibi, bu durum takiben diğer cihaz üreticilerine büyük oranda bağımlıdır. Ve son olarak da 5.0, diğer donanımlarda gösterilmiyor.

Üstelik, kısa menzilli kablosuz hastalıklarınız için bir çare olamaz. 5.0 spesifikasyonu, daha yüksek kaliteli kablosuz ses (2018’de kullanıma sunulacak) sağlamaz, bu nedenle kulaklıklar bir süre daha iyi ses çıkarmaz.

Bu sonuçta S8’in potansiyelini genişletmek ve bu potansiyeli yolda birkaç aya kadar yerine getirmezse bile.

KAYNAK: https://www.engadget.com/2017/03/29/samsung-galaxy-s8-is-first-bluetooth-5-phone/

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...