Galaxy S8'de Wii ve Gamecube Oyunları Oynatırdılar! - Teknozizi
Galaxy S8'de Wii ve Gamecube Oyunları Oynatırdılar! - Teknozizi

Wii ve Gamecube oyunları, PC’den sonra şimdide akıllı telefonlarda çalışmaya başlayacak.

Oyun konsolu firması Nintendo daha önce çıkardığı ve birçok kullanıcı tarafından hoşça karşılanan Wii ve GameCube konsollarında oynanan oyunları çalıştırması için geliştirilen Dolphin Emulator, Galaxy S8’de çalıştırıldı.Daha önce emulator stabil çalışamadığı için Android platformunda yalnızca deneysel işlemler yapan ekip, Android’de adından söz ettirmeye geliyor.

Önceden emulatör stabil çalışmadığı için Android cihazlarında yanlızca deneysel işler yapıyordu bu ekip, şimdi de Android’de adından söz ettirmeye geliyor.

Samsung Galaxy S8’in sergilendiği bir alanda emulatörü açarak video çeken GuruAidTechSupport’un videosundan görüyoruz ki, GameCube ve Wii oyunlarını bundan sonra Android telefonlarda oynayabileceğiz.

İLGİLİ HABER:   Samsung Galaxy S8, Teknozizi.com'da Özel Kısa İnceleme

Windows, Mac ve Linux platformlarında bulunan Dolphin, asıl vurgunun mobil telefonlar üzerinden yapmayı hedefliyor. Nintendo bu duruma karşı bir önlem alabilir mi bilinmiyor ama Mario Sunshine, Wind Maker, Smash Bros gibi unutulmaz Nintendo oyunlarını android telefonlarınızda test edebileceksiniz.

Eminim Nintendo Switch kullanıcıları bu oyunları kendi el konsollarına gelmesini isterler ancak bu hızla çok yakın bir zamanda Dolphin Emulatör aracılığı ile Wii ve GameCube oyunlarını oynayabileceğiz.

İşte Wii ve GameCube Oynanış Videosu İyi Seyirler.

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...