Game of Thrones’un Türk Tasarımcısı, Türkiye’ye de Eğitim Vericek! - Teknozizi
Game of Thrones’un Türk Tasarımcısı, Türkiye’ye de Eğitim Vericek! - Teknozizi

Kült dizideki ak gezenler olarak malum karakterlerin tasarımını oluşturan haysiyet Can Çaylı, eğitim vermek amacıyla Türkiye’ye geliyor.

GoT haricinde Spiderman, Man in Black, Avengers, Terminator, Antman, Unbroken, Strangerthings, The Hunger Games benzer biçimde projelerde çalışan onur Can Çaylı, Kültür ve turizm Bakanlığı’nın yardımıyla düzenlenen ücretsiz 3d konsept tasarım eğitimlerini vermek amacıyla, yakın bir tarihte Türkiye’nin yolunu tutacak.

Çizim teknikleri, canlı model çizimi, program uygulama teknikleri, yaratıcı düşünce geliştirme ve üç boyutlu konsept oluşturma şeklinde teknikler konusunda eğitimlerin verileceği kursta, başarılı olan katılımcılara 3d konsept tasarım sertifikası verilecek.

Başarılı tasarımcı, Türkiye’ye gelmeden önce mevzuyla ilgili şu cümleleri kullandı:

Görsel İletişim ve Tasarım bölümü öğrencisi ya da mezunlarıyla, dijital tasarım platformlarına temel seviyede hakim, hayal gücü yüksek, sanal ortamda karakter çizim ve yaratım becerilerini geliştirmek isteyen herkes kursa gelebilecek. Hepimiz de Bülent Turgut‘un yapımcılığında, konseptleri bana ait olan bir görsel efekt filmi yapacağız. Hollywood standartlarında, gerçek oyuncularla, özel görsel efektlerin olduğu bir film. Bu filmimizde, 3 boyutlu bir dünya kurgulanacak. Burada kendi kültürel değerlerimizi evrensel bir üslupla, hem ülkemizde, hem dünyada anlatmak istiyoruz. Biz Türkiye‘de bu sektörün gelişmesini istiyoruz ve bu yapılan filmlerle Türk sinemasında ve eğitim sisteminde gerçekten bir ilki gerçekleştireceğiz. Ben bunun saslınü veriyorum.

Türkiye’ye taze ve kaliteli tasarımcılar kazandırması hedeflenen kurs, özsevi Can Çaylı’nın da katılımı ile 26 Kasım tarihinde başlayacak.

KAYNAK: WebTekno

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...