Google Allo'dan Yepyeni Karikatür Çıkartmaları! - Teknozizi
Google Allo'dan Yepyeni Karikatür Çıkartmaları! - Teknozizi

Google Allo emoji çıkarmalarına benzer karikatür çıkartmaları bizlere sunacak.

Emoji ve çıkartmalar günden güne iletişim yolumuzu giderek daha çok kolaylaştırıyor. Google ise mesajlaşma uygulaması Allo’ya Karikatürlü emoji içeriklerini kullanmamız ve birbirimizi daha rahat anlatabilmemiz için yeni bir Allo özelliği ile harekete geçti.

Eğer kısa bir dille anlatmak gerekirse Google, Facebook’tan o karikatürlü emojilerden kopyalamış gibi, çünkü Facebook Messenger’da emoji yerine en çok kullanılan özelliklerinden bir tanesiydi karikatür emojileri.

İLGİLİ HABER: Snapchat Rakiplerine Karşı Savaş Açtı: Yeni Özellikler Geldi!

Bunlarla birlikte Google, emoji karekterini oluşturmamız için Nintendo’nun Miis veya Snapchat’ın Bitmoji gibi özelleştirebilir araçlarına benzeyen bir aracı yok ancak Google’ın sürümü, yüz özelliklerini sanatçı Lamar Abrams tarafından tasarlanan animasyonlu sürümlere eşleştirmek için makine öğrenme ve sinir ağlarını uygular ve daha sonra daha da özelleştirilebilir bir tasarımdır.

İLGİLİ HABER:   Google, Anneler Günü İçin Doodle Yaptı! Ve Tarihçesi?

Bu ürün kısa süre içerisinde Google Allo uygulamasında yeni güncelleme ile gelmesi bekleniyor. Tabi bu çıkartmalar Allo kullanıcıları tarafından nasıl bir tepki ile karşılanacak belli değil henüz.

Google’ın araştırma bloguna bakarken, görünüşte basit entegrasyonun arkasında bazı ilginç yöntemler ortaya koyuyor çünkü şirket gizemli vadiden kaçınmak ve tüm ırkların, cinsiyetlerin ve yaşların insanlarının oluşturulan illüstrasyonlar arasında temsil edilmesini sağlamak için gerçekleştirdiği çabaları belirttiğinden.

Yeni selfie-sticker aracı Android’de Allo için bugün piyasaya yeni güncellemesini sürdü ancak yakında bir iOS sürümü yayınlanması beklenmektedir.

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...