Google Amca, YouTube Reyisi Tasarlıyor! - Teknozizi
Google Amca, YouTube Reyisi Tasarlıyor! - Teknozizi

YouTube artık Kırmızı değil, Beyaz olacak. Google’nin YouTube mobil uygulaması için yep yeni tasarımı ile uğraşıyor.

Karanlık bir ortamda mobil cihazlarınızdan YouTube’u açtığınızda retinalarınızı neredeyse parçalayacak arayüzle karşılaşıyor musunuz? Google sadece bu durumu ortadan kardıracak yeni bir kullanıcı arayüzü test ediyor.

Uygulamanın beta sürümünü kullanan yurt dışındaki kullanıcılar uygulamanın kırmızı yerine “Siyah(füme) ve Beyaz” ton renklerine hakim olduğunu ve yeni tasarımın denediğini doğruladılar.

Gözlerimiz için sağlığı %2 diye söyleyebiliriz çünkü beyaz renk gözlerimizdeki retinaları parçalaycak kadar güçlüdür hele bu olay akşam olunca işler değişiyor tabi.

İLGİLİ HABER: Google Oturum Açma Sayfasının Tasarımı Değiştirdi!

Retina Nedir?

Retina, göz küresinin arka duvarını bir duvar kağıdı gibi kaplayan ve görme hücrelerinden oluşan ağ tabakasıdır. Retinada oluşan hastalıklar doğrudan görme duyumuzu tehdit eder.

İLGİLİ HABER:   Google Adsense Türkiye Faaliyetlerini Durdurdu!

Yukarıda yeni arayüze ilişkin bazı örnekleri görebilirsiniz. Çok temiz, yüksek kontrastlı bir akış var. YouTube kırmızı rengini artık fazla önemsemiyor gibi görünüyor, tasarımın ufak bir parçası haline getiriyor.

Google’ın bu değişikliği biraz geciktirdiğini söylememizde fayda var, bu çağ da elimizden düşmeyen akıllı cep telefonlarını farklı ışıklandırma ve ortamlarda kullanırken, farklı görüntüleme şeçeneklerine ihtiyaç duyuyoruz.

Ve zıt renklerin gözleri fazlsıyla yoruduğu hakkında bilginiz olmasa bile mutlaka tecrübe etmişsinizdir.

YouTube ve Google, güncellemeyi ne zaman yayınlayacağını net bir tarih vermedi ancak fazla bekletmeyeceklerini söyleyebiliriz.

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...