Google Chrome, İlginç Bir İmza Attı: Reklam Engelleyici Uygulama Geliyor! - Teknozizi
Google Chrome, İlginç Bir İmza Attı: Reklam Engelleyici Uygulama Geliyor! - Teknozizi

Google, chome tarayıcsıcaklıkna entegre edilmiş reklam engelleyicisi getirecek. Kullananların google reklamlarına daha fazla ulaşması için yapılan hamle, rahatsız edici reklamları ortadan kaldıracak.

Aktif veya değil, dünyada milyonlarca site bulunuyor. Bir sitenin para kazanabilmek ismina yapması gereken en temel işlemlerden birisi de sitenin muayyen yerlerine reklam yerleştirmek. Genel anlamda google reklamlarını koyan siteler, google reklamları haricinde koydukları reklamlarla kullanıcıları çileden çıkarabiliyor. Vaziyet bu şekilde olunca kullanıcılar bıktıkları reklamlardan kurtulmak için adblocker şeklinde reklam önleyici programlar kullanmaya başlıyorlar.

Wall street journal’a gore google, chrome’a entegre edilmiş, yeni bir reklam engelleyici üzerinde çalışıyor. Bu durum son derece sevindirici gözüküyor şundan dolayı istenmeyen lüzumsuz reklamlardan kurtulabiliyoruz. Gösterilen raporda, google chome’un reklam engelleme programı tüm reklamları kaldırmayacak. Google reklamlarını bırakmayı hedefleyen google, aslına bakarsanız reklam kısıtlama aracı kullanan bir kitleyi kendi üzerine çekerek kendi reklamlarını yayınlamayı hedefliyor.

İLGİLİ HABER:   Google, Chrome Tarayıcısındaki Reklamları Engelliyecek!

Rapora göre, “kabul edilemez reklamlar” kaldırılacak. Bu reklamların ise, pop-up’lar, sesli video reklamları, otomatik oynatılan reklamlar ve geri sayım sayaçlarını kapsayacağı bildiriliyor. Açıklamak gerekirse google bu hamlesi ile kullanıcıları rahatsız eden reklamları kaldırarak, “reklam” isminin üzerine yapışan kara lekeyi ortadan kaldırmayı hedefliyor. Chrome’a entegre reklam önleyicinin bu ay içerisinde hem masaüstü aynı zamanda mobil platformlar için çıkması planlanıyor. Sizin bu sistem hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Google doğru bir hamle mi yapmış yoksa kendini kollayarak kötü bir ismim mı atmış? Yorumlarınızı bekliyoruz.

KAYNAK: http://www.webtekno.com/google-dan-cok-ilginc-hamle-chrome-a-reklam-engelleyici-uygulama-geliyor-h28083.html

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...