Google, Dünya Çevre Günü İle İlgili Doodle Yaptı! - Teknozizi
Google, Dünya Çevre Günü İle İlgili Doodle Yaptı! - Teknozizi

Dünyamızı temiz tutmamız için Google dünya’ya karşı bir Doodle sergisini arama motoruna koydu.

Dünya Çevre Günü, Birleşmiş Milletlerin çevrenin korunması için farkındalığı ve eylemi teşvik etmesinin en önemli günüdür. Her yıl 5 Haziran’da düşüyor ve olayı işaretlemek için Google logosunu yeni bir Doodle ile yeşile döndürdü.

1974 yılında başlatıldığından bu yana, Dünya Çevre Günü, çevresel konulara halkın ulaşması için küresel bir platform haline geldi. Günümüzde, büyük şirketler, STK’lar, topluluklar, hükümetler ve ünlülerin desteğiyle yılda 143’ün üzerinde ülke katılıyor.

Her Dünya Çevre Günü, “Doğa ile İnsanları Birleştirmek” olmak üzere bu yıl belirli bir tema etrafında düzenlenmekte ve her yıl farklı bir ülke tarafından etkinliğe ev sahipliği yapacak. 2017 yılı için ev sahibi ülke Kanada’dır.

İLGİLİ HABER:   Google Allo'dan Yepyeni Karikatür Çıkartmaları!

Açıklamada, Kanada Başbakanı Justin Trudeau yazdı : “Bu kadar geniş ve güzel topraklarda yaşamayı mübarek vardır ve bu yılki Dünya Çevre Günü teması vurgular hem doğaya önemli kişilerin erişim içindir ve sağlıklı ekosistemler nasıl hayati nasıl Bizim küresel yaşam kalitesimiz. ”

Trudeau, “Geçen sene, iklim değişikliği ile mücadele için iddialı eylemleri ortaya koyan, etkilerine adapte olan ve toplu olarak sürdürülebilir bir dünya inşa eden Paris Anlaşmasının sonuçlandırılması için 194 diğer partiden gelen liderlerle birleşmekten onur duyuyoruz” dedi.

2 YORUMLAR

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...