Google, Pixel C Yeni Görünüm Telefonlarla Uyumlu Hale Getiriyor!
Google, Pixel C Yeni Görünüm Telefonlarla Uyumlu Hale Getiriyor!

Tablet severler için Google, Pixel C’ye inanılmaz bir güncelleme ve arayüz getirdi.

Google, muhtemelen ümit verici fakat neticeta hasta olan pixel c tabletini çok uzun vakit önce mera haline getirecek – sonuçta bir buçuk yıldır satışa sunuldu. Ancak bu, şirketin android 7.1.2’ye dikkat çekmesini engellemedi; reddit ve 9’dan 5’e google’daki kullananların her ikisi de yeni yazılım güncellemesinin pixel c arabirimi için bir sürü tertip içerdiğini doğruladı. Bunların başlangıcında tabletin daha efsunk ekranı için tasarlanmış yeni bir çoklu görev görme şekli geliyor. Aleni uygulamaların kaydırma sıralaması yerine, pixel c tatbik değiştiricisi şimdi en son sekiz programınızdan bir tablo görüntüler.

Burada meydana getirilen değişikliklerin geri kalanının arayüzü google’ın kendi pixel akıllı telefonuyla birleştirmesi amaçlandı. Bu, google’ın kendi uygulamaları ve manzaraünü güncellediğiniz üçüncü taraf teklifleri için yuvarlanmış uygulama simgeleri bol oranda olduğu anlama gelir. Tablet ekranının alt kısmında “tüm uygulamalar” düğmesi artık yok; bunun yerine, yüklediğiniz her uygulamayı görmek için monitörün altından süratle kaydırın.

İLGİLİ HABER:   YouTube, Yeni Sanal Gerçekliğini Sundu: VR180!

Son önemli değişiklik, pixel’in hava durumu ve tarih widget’inin monitörün sağ üst köşesinde olmasıdır. Google arama çubuğu kayboldu, bunun yerine sol üstteki “g” logosu var, böylece arama uygulamasına erişmek için hafifçeçe vurabilir yada süratle dolaşabilirsiniz. Ne makalek ki, klasik android tablet modasında bu yeni hava widget’ına dokunmak sizi portre modunda yalnızca imajlenebilen bir hava durumu sayfasına getiriyor – tabletinizi klavyesine yatay modda yerleştirdiyseniz çok can sıkıcı.

Güncelleme, bir süredir android beta programında yüklü olanlara mevcuttu, ancak bugün itibariyle tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir olmalıdır. Ayarlar uygulamasına gidin ve sistem güncellemesi için “yaklaşık” menüsünü kontrol edin.

KAYNAK: https://www.engadget.com/2017/04/02/google-pixel-c-android-interface-update/

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...