Google'ın Akıllı Şapka Projesinin Patenti Ortaya Çıktı - Teknozizi

Google’ın giyilebilir teknoloji ürünlerine yönelik çalışmaları doğrultusunda yeni bir akıllı şapka projesi ortaya çıkardığı ve bunun için patent başvurusu yaptığı ortaya çıktı.

Google’ın giyilebilir teknoloji ürünleri piyasasında Google Glass ürününden sonra bu aralar GoPro tarzından donanım ihtiva eden bir akıllı şapka üzerinde çalıştığı, bunun için patent başvurusunu dahi yaptığı ortaya çıktı.

Google’ın akıllı şapka projesi birçok alanda kullanıcılara işlevsel özellikler sunacak. Akıllı şapka ile fotoğraf ve video kaydı yapılabilecek, ek özelliklerle oluşturulan içerikler sosyal medya platformlarında paylaşılabilecek.

Bunun yanında akıllı şapkaya entegre kamera sayesinde canlı yayın imkanını da sunması beklenen akıllı şapka projesi mikrofonu ile ses kaydı da yapabilirken, acil durumlarda yer ve konum bilgisini göndererek birçok kolaylık sağlayabilecek.

İLGİLİ HABER:   Google, Pixel C Yeni Görünüm Telefonlarla Uyumlu Hale Getiriyor!

Tasarım olarak olumsuz görüntü veren bu akıllı şapka projesi tamamlandığında giyilebilir teknoloji piyasasının hangi seviyesinde satışı yapılacak bilinmez ancak Google’ın bir diğer ürünü Google Glass projesinden daha popüler olması bekleniyor.

KAYNAK : TEKNOBİLGİ.COM

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...