İnstagram, Snap'ten İçerik Çalmaya Devam Ediyor: Yeni Yüz Efektleri - Teknozizi
İnstagram, Snap'ten İçerik Çalmaya Devam Ediyor: Yeni Yüz Efektleri - Teknozizi

Sosyal fotoğraf paylaşım devi Instagram, Snapchatte olan yüz emojilerini uygulamasında kullanıma sundu.

Facebook’un Snapchat tarzı güçlendirilmiş gerçeklik yüz filtreleri Instagram’a geliyor. Birkaç farklı kron, bir insanı bir koala ya da bir tavşana benzeyen kron ve kafanızın etrafında dönen matematik denklemleri gönderen bir sekiz tane de dahil olmak üzere sekiz farklı filtre bugün mevcut olacak şekilde son güncelleme ile geldi.

Instagram’ın yüz filtreleri telefonunuzda ön veya arka kamerayı kullansanız da çalışır. Bunları, uygulamadaki kamera arayüzünü açıp sağ alt köşedeki yeni simgeye dokunarak bulabilirsiniz. Filtreler Instagram’ın çekim modlarından herhangi birinde kullanılabilirsiniz. Fotoğraf, video veya Boomerang gibi Instagramın bu özelikleri üzerinden de oynanılabilir durumda.

App Store veya Google Play Store’da yeni 10.21 güncellemesini indirerek onlara erişebilirsiniz.

Bir kullanıcının yüzüne animasyonlar eşlemek ve uygulamak için genişletilmiş gerçeklik teknolojisini kullanma fikri, 2015 yılında teknolojiye öncülük eden Looksery’yi satın alan Snapchat tarafından yaygınlaştırıldı. Facebook, 2016 yılının başında Belarus başlangıç ​​MSQRD’sini yakalayarak yanıt verdi; Tech, bu yılın başlarında Facebook Stories’e işine girişmişti.

İLGİLİ HABER:   Facebook, Anneleri Geçen Sene Olduğu Gibi Yine Unutmadı!

Facebook‘un Snap’tan kaldırdığı ilk fikirden baya uzak kalmıştı. Ancak Snapchat’ın 24 saatlik Öyküler özelliğini Instagram’a ekleyerek bu dramanın gerçek eriyen çekirdeği oldu. Tabi artırılmış gerçeklik yüz filtreleri, Instagram’ın eksik kalan en büyük blockbuster Snapchat özelliklerinden biriydi. Ayrıca şirketin geçtiğimiz ay yapılan F8 konferansında ayrıntılı olarak ortaya koyduğu Facebook’un artırılmış gerçeklik için sahip olduğu çok daha büyük vizyonun sadece küçük bir parçası . (Snap, elbette, benzer bir vizyon paylaşıyor .)

Instagram ayrıca bugün uygulamaya birkaç başka özellik ekliyor. Kullanıcılar şimdi, hikayelerine gönderirken bir fotoğrafa veya videoda hashtag “çıkartmalar” ekleyebilecek. İzleyiciler , aynı etiketle paylaşılan diğer medyaları keşfetmek için bu etiketlere dokunabilir ; bu, zaten diğer kullanıcıları etiketleyebilir veya coğrafi etiketleyicileri uygulayabilir . Yeni bir “geri sarma” video özelliği (Snapchat tarafından da “ilham aldı”) ve bir silgi de uygulamaya eklendi.

1 YORUM

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...