İnstagram yeni Arşiv Özelliğini Duyurdu: Fotoğraf Saklama Kutusu - Teknozizi
İnstagram yeni Arşiv Özelliğini Duyurdu: Fotoğraf Saklama Kutusu - Teknozizi

Sosyal paylaşım sitesi İnstagram geçtiğimiz aylarda fotoğraflarımzı saklayabileceğimiz bir özellik çıkaracağını açıklamıştı ve artık Arşiv özelliği her kullanıcıda aktif durumda.

Geçtiğimiz ay Instagram’ın eski fotoğrafları saklamızı sağlayacak bir özellik üzerine çalıştığını duymuştuk. Şimdi ise bu özellik Arşiv (Archive) adı altında tüm Instagram kullanıcılarının erişimine açılmış durumda.

Bu özellik sayesinde eski fotoğraflarınızı silmek ile açıkta bırakmak arasında seçim yapmak zorunda kalmayacaksınız. Arşivlediğiniz fotoğraflar, Instagram tarafından saklanıyor ve herkes tarafından görülmesi engelleniyor. İstediğiniz zaman arşivlediğiniz fotoğraflarınızı tekrar açık profilinize taşıyabilirsiniz.

Instagram, bu özellik ile kullanıcıların hizmete olan yaklaşımını değiştirmeyi umuyor. The Washington Post’a göre, gençler düzenli olarak eski fotoğraflarını kalıcı olarak siliyor ve ortalama 25 fotoğrafı çevrim içi tutuyor. Tahminen, platform arşiv hizmetini sunarak kullanıcıların fotoğraflarını kalıcı olarak silmektense, gizli de olsa platformda tutmalarını istiyor.

İLGİLİ HABER:   Instagram'ın Web Sitesinden Artık Fotoğraf Yükleyebilirsiniz!

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...