EA Sports Açıkladı: FIFA’da Kesinlikle Momentum Yoktur! - Teknozizi
EA Sports Açıkladı: FIFA’da Kesinlikle Momentum Yoktur! - Teknozizi

FIFA oyunu oyanayn kullanıcıların bir çoğu yıllardır şikayet ettiği “Momentum” script kodu hakkında EA Sports’tan resmi açıklama geldi.

Geçtiğimiz günler içerisinde FIFA oynayan Reddit kullanıcısı, oyunda momentumun yer aldığı kodlarla ilgili bir keşifte bulunduğunu iddia etmiş ve bunu herkesle paylaşmıştı. Kodlara bakıldığında FIFA’nın oyunun dengesini skora, ataklara, şut sayısına ve bazı faktörlere göre değiştirdiğine tanık olmuştuk.

Bunun dışında bir çok oyuncu, özellikle de FUT ve Seasons modlarında momentumum kesinlikle olduğunu iddia ediyor. (momentum, forvetlerin boş kalelere bile gol atmamasına ya da tecrübeli bir defans oyuncusunun topu ayağına dolaştırmasına sebep olan durum).

EA Sports’tan Açıklama: FIFA’da Kesinlikle Momentum Yok! EA Sports’tan Açıklama: FIFA’da Kesinlikle Momentum Yok!

Söylentilerin giderek alevlenmesi, FIFA’nın yaratıcı yönetmeni Matt Prior’un bazı açıklamalarda bulunmasına sebep oldu. “Bununla ilgili sık sık sorular ve duyumlar alıyoruz. ‘Oyununuzda bunları yapan bir programlama mı var?’ diye sorduklarında gönül rahatlığıyla şu cevabı veriyorum: Hayır. Bu sadece futbol. Eğer iyi bir futbol izleyicisiyseniz, bunların gerçek futbolda da sık sık yaşandığını görürsünüz” diyen Prior, FIFA oyunlarında oyuncuların sık sık buna benzer sorunlar yaşamasını şu şekilde değerlendirdi: “Bunun sebebi momentum değil, oyuncuların mental yetenekleriyle yorgunluğunun baz alınarak ortaya çıkan bir durum.”

İLGİLİ HABER:   Fifa 17'de İnanılmaz Büyük Hata!

Gerçek hayattan bir örnek vererek FIFA’yı savunmaya devam eden Prior, “Ben Manchester City taraftarıyım. En son izlediğim City maçında Middlesbrough’ya karşı oynuyorduk. Topla oynama yüzdemiz 80’e kadar çıkmışken adamlar bir kere geldiler ve golü attılar. Bu başınıza FIFA’da gelse momentum dersiniz, fakat gördüğünüz üzere gerçek hayatta da buna benzer şeyler yaşanıyor” dedi.

Matt Prior’un bu açıklamalarını tatmin edici buluyor musunuz? Bu arada hatırlatalım PES’te hakem kararlarında %7 gibi bir hata payının olduğu da söylenmekte. Yani firmalar aslında böyle dokunuşlarla oyunu daha heyecanlı hale getirip bizleri de çıldırtmak istiyor 🙂 Son olarak dilerseniz FIFA 18’le ilgili hazırladığımız videomuzu da aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...