iPhone 8'in Üretime Girdiği Kesin Tasarımı Belli Oldu! - Teknozizi
iPhone 8'in Üretime Girdiği Kesin Tasarımı Belli Oldu! - Teknozizi

Uzun süredir gelen sızıntılar üzerine iphone 8‘in kurmacamı mevzusunda ciddi bir kafa karışıklığı ortaya çıkmıştı. Nihayet paylaşılan yeni bir sızıntı, telefonun üretime girdiği kurmacamı gösteriyor.

Bildiğiniz gibi uzun süreden beri çeşitli kaynaklardan paylaşılan bilgiler, iphone 8’in kurmacamı konusunda kafa karışıklığı yaratmıştı. Bazı iphone 8 sızıntıları telefonun tamamen ekrandan oluşacağını gösterirken bazı sızıntılarda ise iphone 8’in lg g6 benzer biçimde bir tasarımla geleceği görülüyordu. Iphone 8’in tasarımı hala tartışma konusuyken teknoloji dünyasının yakından tanıdığı @venyageskin1, iphone 8’in seri üretime girdiği şemasını sızdırdı.

Paylaşılan sızıntıya bakılırsa aslında en başından beri analistlerin söylemiş olduği benzer biçimde iphone 8, hem üst ve alt ksıcaklıkmlarda bununla birlikte sağ ve sol kısımlarda eşit boyutlarda nerede ise çerçevesiz diyeceğimiz bir kurmacamla geliyor. Telefon nerede ise tamamen ekrandan oluşurken telefonun ahizesi ekranın üstünde yer alıyor. Uzun süreden beri bilinmiş olduğu şeklinde cihazın ön bölümünda ‘home’ tuşu yer almıyor. Açıkçası hayal kırıklığı yaratan sızıntılardan sonra paylaşılan bu şema, içimize su serpti diyebiliriz.

İLGİLİ HABER:   Apple Yine Bir Adım Önde!

Parmak izi okuyucunun nerede olacağı hala gayri muayyen
Venyageskin1 tarafınca sızdırılan şemada iphone 8’in ne önünde ne peşinde bir parmak izi okuyucu göremiyoruz. Bunun iki sebebi olabilir; ya apple parmak izi okuyucuyu ekrana entegre edecek yahut parmak izi okuyucu aletin arka bölümünda yer alacak sadece şema çiziminde bu alan görünmüyor.

Hem iphone 8 hem de iphone 7s seri üretime girdi!
Ayrıca venyageskin1’in paylaştığı sızıntılar, hem iphone 8 modelinin hem de iphone 7s ile iphone 7s plus’ın seri üretimi başladı. Cihazların seri üretiminin başlaması bununla beraber bu sene hem iphone 8 hem de iphone 7s modellerini göreceğimizi işaret ediyor.

Aleniçası bu haberle beraber yeni iphone’lar, bir kere daha bizi heyecanlandırmayı başardı. Bu cihazların son halini eylül ayında yapılması beklenen apple etkinliğiyle beraber öğreneceğiz.

KAYNAK: WebTekno

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...