İŞKUR, Google İle Anlaştı Youtuber Yetiştirecek! - Teknozizi
İŞKUR, Google İle Anlaştı Youtuber Yetiştirecek! - Teknozizi

Google ile ortaklaşa iş yapan Türkiye İş Kurumu, gençlere yeni gelir kapısı yaratmak adına YouTuber’lık eğitimlerine başladı.

Kuruluş, görüntü sayısı yüksek olan YouTube yayınlarının aylık kazancının 30 bin TL’ye kadar çıkabildiğini söylüyor.
YouTube, dünyanın en büyük video platformu olmasının yanı sıra özellikle de gençler arasında en ciddi para kazanılan platform haline gelmeye başladı. Bu anlamda önemli bir adım ayan İŞKUR, Google ile işbirliği yaparak YouTuber’lık eğitimleri vermeye başladı. Türkiye’de bu anlamda abone sayısı 2 milyonu geçmiş genç YouTuber’lar ve Webtekno şeklinde kurumsal bazda 1.5 milyonu geçen kanallar da bulunuyor.

“Türkiye İçin Dijital Dönüşüm Hareketi” kapsamında gençlerin dijital becerilerinin geliştirilmesini hedefleyen İŞKUR’un Genel Müdürü İsmet Köksal, Google Türkiye ofisi ile yapılan toplantıda dönüşüm hareketiyle ilgili bir planlama yaptı. Öncelikle Bursa, Kayseri, Van, Gaziantep, Samsun ve Antalya’da gençlere yönelik başlatılan eğitimler ile yeni iş olanaklarının oluşturulması hedefleniyor.

İŞKUR’un Yaptığı Haber Şu Şekilde;

“Genel Müdürümüz Doç. Dr. İsmet Köksal’ın katılım gösterdiği İŞKUR-Google işbirliği toplantısı 17 Mayıs 2017 tarihinde İŞKUR Genel Müdürlüğü’nde gerçekleştirildi.

İŞKUR Google işbirliğinin kuvvetlendirilmesi bakımından Genel Müdürümüz Doç. Dr. İsmet Köksal’ın başkanlığında Google Türkiye Ofisi’yle Genel Müdürlüğümüzde bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda projeye ilişkin genel bilgilendirme ve ilerleyen dönemlerde kurulmuş olan işbirliğinin geliştirilmesi adına planlamalar yapıldı. Projeye ilişkin olarak karşılıklı iyi niyet ve temennilerde bulunuldu.

İŞKUR ve Google işbirliğiyle yürütülmekte olan “Türkiye İçin Dijital Dönüşüm Hareketi” kapsamında Türk gençlerinin ve girişimci adaylarının dijital becerilerle donatılarak onlara yeni iş olanaklarının kapılarının aralanması hedefleniyor.

Proje kapsamında İŞKUR Üniversite İrtibat Noktaları aracılığıyla düzenlenen etkinliklerde Bursa, Kayseri, Van, Gaziantep, Samsun ve Antalya’da öğrencilere yönelik olarak Google tarafından “Dijital Girişimcilik” ve “YouTuber Nasıl Olunur” konu başlıklı eğitimler veriliyor. Ayrıca İstanbul, İzmir, Kocaeli ve Bursa’da da Girişimcilik Eğitim Programından yararlanan vatandaşlara da yine Google tarafından “Dijital Girişimcilik Eğitimi” sunuluyor.”

Türkiye’deki üniversitelerde bağlantı noktaları aracılığı ile girişimcilik eğitim programından yararlanan gençlere “dijital girişimcilik”, “iyi mi YouTuber olunur?” şeklinde eğitimler veren Google, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Bursa’da da girişimcilik eğitim programından yararlanan gençlere de dijital girişimcilik konusunda eğitimler veriyor.

İLGİLİ HABER:   YouTube Fenomeni Olma Uğruna Eşini Öldüren YouTuber!

Google’ın gelirinin 4 milyar doları yalnızca YouTube’dan geliyor ve son açıklanan verilere göre mobil cihazlar üzerinden video görüntüleme oranı, her yıl 2 kat olacak şekilde artıyor.

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...