Kuş Seslerini Ayırt Edebilen Mobil Uygulama! - Teknozizi
Kuş Seslerini Ayırt Edebilen Mobil Uygulama! - Teknozizi

Güzel bir bahar gününe kuş cıvıltılarıyla başladığınızda, dışarıda güne mutlu başlamanıza yardımcı olan kuşun türünü hiç merak ettiniz mi? Artık bunun için de bir uygulama var çünkü.

Dışarıdayken aniden kulağınıza çalınan sadece adını bir türlü hatırlayamadığınız ya da hoşunuza giden bir şarkıyı bulmak için shazam işinizi görüyor olabilir. Ancak kuş cıvıltılarının hangi türden geldiğini algılamak için biraz daha farklı bir uygulamaya ihtiyacınız var. Song sleuth ise tam olarak bunu vadediyor. çevrenizdeki kuş cıvıltılarını dinleyerek bu sesi çıkaran en olası kuş türünü size söyleyen uygulama, yaklaşık 200 farklı kuş çeşidinin sesini ayırt edebiliyor. Sesi dinledikten sonra en olası üç kuş türünü listeleyen uygulamada, duyduğunuz kuşun hangisi olduğuna örnek ses kayıtlarını dinleyerek karar verebilirsiniz.

İLGİLİ HABER:   Milyonlarca Zararlı Android Uygulamaları Silinebilir!

Bununla beraber bilgilendirici bir tatbik olan song sleuth, kuş çeşitleriyle ilgili çeşitli bilgiler, dönemsel göç haritaları ve pek çok etkisinde bırakan illüstrasyon yer ediniyor. Bulunduğunuz yerleri de hatırlayan tatbik, gittiğiniz bölgede kaydettiğiniz kuşları haritaya işliyor. Sesini kaydettiğiniz kuşları arkadaşlarınızla paylaşmanız da olası. Tatbik şimdilik sadece ios kullanıcıları için yayınlanmış durumda. Sadece önümüzdeki sonbaharda android kullanıcıları da bu uygulama üzerinden kuş seslerini kaydedebilir, yeni türleri keşfedebilir. Teknisyenın 35 tl fiyat etiketiyle satışa sunulduğunu da ekleyelim.

KAYNAK: http://www.log.com.tr/kus-civiltilarindan-turleri-ayirt-edebilen-uygulama/

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...