Microsoft, Google Yerine Bing Kullanan Kişilere Ödeme Yapacak! - TeknoziziMicrosoft, Google Yerine Bing Kullanan Kişilere Ödeme Yapacak! - Teknozizi
Microsoft, Google Yerine Bing Kullanan Kişilere Ödeme Yapacak! - Teknozizi

Microsoft şirketi Google gibi büyük bir arama motorunu yenmek için elinden gelenini yapıyor?

Bu avantajlarının yanı sıra kullanıcılar, Microsoft’un Bing arama motorunu kullanırken puan toplayıp para da kazanabilecekler. Aslına bakacak olursanız Microsoft’un geliştirdiği bu “müşteri sadakati” alt yapısı, ABD’de bir süredir çalışan bir sistem. Ancak Microsoft, bu yöntemden memnun kalmış olacak ki, hizmetini Atlantik’in öteki yakasına, İngiltere’ye taşımaya karar vermiş gibi görünüyor.

Microsoft bununla da kalmıyor, görünene göre fırsatlar; ‘ücretsiz’ Xbox Live üyeliği, Groove Music Pass veya Xbox One S kazanma şansı – gibi çok seçenekli hediyeleri de kapsıyor. Microsoft kullanıcılarına “ciciler dağıtarak” servislerinin promosyonunu da yapacak, dolayısıyla Bing gibi temel hizmetlerini kullanmaya teşvik edecek. Bu durumun yavaşça Avrupa kıtasında ilerleyip ilerlemeyeceği hakkında henüz net bir bilgi mevcut değil.

İLGİLİ HABER:   Google Android Sembolü'nün WMC17'ye Gidişini Özetledik

Bing için geliştirilen ödül sistemi; seviye 1 üyelerinin günde 10 arama yaparak puan kazanabilme esasına dayanıyor, buna karşılık seviye 2 üyeleri günde 50 arama yaparak (30 PC, 20 mobil) puan kazanabilecekler. Arama limitleri her gün sıfırlanacak, bu sebeple her gün kullanıcılar şanslarını artırabilecekler. Bing üzerinde bir arama yapmak, tam 3 puan getirecek. Bu puanları Windows, Xbox ve Microsoft mağazalarında ürün satın alarak da artırmanız mümkün olabilecek. Bu mağazalarda harcadığınız her 1 Pound size yine puan olarak dönecek.

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...