Microsoft'un Modern Klavyesi Sizi Parmağınızla Tanıyacak! - Teknozizi
Microsoft'un Modern Klavyesi Sizi Parmağınızla Tanıyacak! - Teknozizi

Microsoft, sessizce entegre bir parmak izi okuyucusu olan yeni bir “Modern Klavye” sini açıkladı.

Modern Klavye Yüzey Klavyesinin halefi ve aynı görünüyor. Tek değişiklik, yeni bir parmak izi okuyucu ve kablosuz yerine kablolu bir bağlantı ile kablo kullanma olanağı sunması bekleniyor.

Microsoft Modern Keyboard teknik özellikleri

Başta da belirttiğimiz gibi dahili parmak izi okuyucu Fingerprint ID ve kablosuz bağlantının dışında ürünü kablolu olarak da kullanabilme olanağıyla Modern Keyboard dikkat çekmeyi başarıyor. Parmak izi okuyucu ise klavyenin sağ tarafında yer alan Windows tuşunun yerine konumlandırılmış durumda.

Parmak izi sensörü altına gizlenmiş olan bu tuşu normal tuşlardan ayırt etmek oldukça zor. Tuş sayesinde Windows Hello aracılığıyla hem windows 10’a hem de web sitelerine giriş yapmak mümkün. Klavyenin Windows 10, macOS ve Android’in son sürümleriyle uyumlu olduğunu da belirtelim.

İLGİLİ HABER:   Microsoft İle Casio Güçlerini Birleştiriyor!

Modern klavye kısa sürede piyasaya sunulacak ve fiyatlar şuanda 129.99 dolardan satışa sunulacaktır. Microsoft’un Surface Keyboard’u yalnızca 99 dolara başlatmasından sonra şaşırtıcı derecede hızlı bir çıkış planı vardı. Ancak 129.99 dolar bir klavye için ödemek çok, ama şu anda piyasadaki en iyi masaüstü klavyelerden birisidir, isterseniz dizüstü bilgisayar klavye tarzında da kullanılabilir.

İşte Microsoft’un paylaştığı video;

Microsoft’un bu düşüncesini nasıl buldunuz, yorum kısmında dile getirin.

1 YORUM

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...