Minecraft'ta 2 Yılda Çin'in
Minecraft'ta 2 Yılda Çin'in "Yasaklı Şehrini" - Teknozizi

Bir grup kararlı minecraft oyuncusu 2 sene boyunca oturup dünya tarih mirası listesindeki eserin sanal versiyonunu yaptı.

22 yaşındaki su yijun liderliğindeki takım, 2014 senesinde ortaya atılan çılgınca fikirle kuruldu. Bu düşünce tam olarak şuydu; çin’in dünya mirası listesinde yer alan 600 senelik “forbidden city”, yani “yasak şehir”in sanal versiyonunu yapmak.

Bu çılgın projede ihtiyaç duyulan emeği rakamya dökecek olursak, 100 milyon blok yapıyor. Proje o denli detaylı ki, içerdeki mobilyalar bile olduğu şeklinde aktarılmış. Kralın tahtından devrin çin-biçimı yataklarına kadar her şey birebir aynı, ancak minecraft biçimı. Işte o eserin reel fotoğrafı ve sanal versiyonu:

İşte Gercek Olanı - Teknozizi
İşte Gercek Olanı – Teknozizi
İşte Gercek - Teknozizi
İşte Oyundaki – Teknozizi

Bu devasa projeye kalabalık bir ekiple başlanmasına karşın, su yijun’un açıklamalarına bakılırsa projenin sonuna geldiklerinde ancak iki kişi kalmışlardı. Işin boyutunu düşünürsek, insanoğluın bıkması normal karşılanabilir.

Projenin yaratıcılarına bakılırsa en fazlaca zorlandıkları kısım, halka açık olmayan alanların inşaatını yapmaktı. Bu muazzam emeğin sonucu işte bu videoda:

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...