Mount & Blade, eSpor'a Girmeye Hazırlanıyor! - Teknozizi
Mount & Blade, eSpor'a Girmeye Hazırlanıyor! - Teknozizi

E-spor turnuvasına son katılan oyun ismi “Mount & Blade” oluyor.

eSpor turnuvaları dediğimizde akıllara hemen Counter-Strike, Battlefield gibi ‘shooter’ oyunları ya da Dota, League of Legends, Smite gibi online dövüş arenalarının olduğu oyunlar geliyor olabilir. Fakat zaman zaman profesyonel oyuncular mücadelelerini ‘role-playing’ yani RPG türünde oyunlara da taşımak istiyorlar.

Türk şirketi TaleWorlds imzası taşıyan Mount & Blade. İşte o oyunlardan biri, ilk olarak 2008’de piyasaya sürülen ve o günden o yıldan beri oluşturduğu hayran kitlesini geliştirerek tam tamına 7 milyon adet satış rakamını geride bırakmış olan bu oyun, şimdi de ‘Battle of Bucharest’ de boy göstererek ilk kez canlı bir oyun turnuvasına dahil olmaya hazırlanıyor.

Litvanya E-spor Fedarasyonu’nun organize ettiği turnuva 12 Mayıs’ta, Avrupa’nın dört bir yanında pek çok oyuncu takımı, farklı oyun turnuvalarında karşı karşıya gelecek birinciliği elde etmeye çalışacaklar. Birinci olan takıma verilecek odül parası ise 10,000 Dolar olacak.

İLGİLİ HABER:   E-Spor'da Dev Derbi: Beşiktaş ve Galatasaray İlk Derbilerine Çıkıyor!

Mount & Blade’in böyle bir turnuvada yer alacak olması ise eSpor dünyası açısından oldukça ilginç bir gelişme olarak karşımıza çıkmakta. Bu konuda fikirlerini paylaşan Litvanya eSpor Federasyonu başknaı Sergei Klimov, “Mount & Blade’in eSpor arenasında boy göstereceği bu formatı gelecekte, farklı ülkelerde düzenleyeceğimiz turnuvalara da eklemeyi düşünüyoruz. Ayrıca yarışmalar çoğaldıkça verilecek olan ödüller de artacak. Aynı şekilde Mount & Blade II: Bannerworld oyunu ne zaman çıkarsa onu da turnuvaya dahil etmeyi düşünüyoruz.”

TalesWorld, bir süredir Mount & Blade II’in üstünde çalışmakta. Geçtiğimiz yılın son aylarında Steam sayfası da oluşturulmuş olan oyun, kesin tarihi bilinmese de bu yıl içinde piyasaya çıkacak.

KAYNAK: WebTekno

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...