Nintendo, Mario Kart 8'de Satışları Süper Gittiğini Açıkladı! - Teknozizi
Nintendo, Mario Kart 8'de Satışları Süper Gittiğini Açıkladı! - Teknozizi

Nintendo, Switch konsolu için Mario Kart 8 Deluxe’in tüm serilerin tarihinde en hızlı satan başlık olduğunu açıkladı.

Nintendo şirketi, oyun’nu 28 Nisan’da başlatmış ve ABD’de toplam 459.000 adet kombine satış kaydettiğini açıkladı.

Sayılar 45 yüzde takmak oranı ile sonuçlanır, bu yüzden “yaklaşık bir ABD’de iki Nintendo Anahtarı sahipleri bir kopyasını satın Mario Kart 8 Deluxe zaman mevcut olduğu ilk gününde.” Diğer bir deyişle, açıkça insanlardı gerçekten diğeri için heyecanlı , Çok iyi Zelda, Snipperclips ve başlatmak beri iyi bir indie sürümleri dışında oynamak için Switch oyunu .

Birinci rekor sahibi olan Mario Kart Wii 2008’de geri döndü ve ilk gün 433.900 sattı. Deluxe sürümünün genişlediği Wii U için Mario Kart 8 , bugüne kadar toplam 8,31 milyon kopya sattı, ancak bu sürüm neredeyse üç yıldır mevcut.

Nintendo, ABD’de 885.000 adet satışı duyurmak için beş hafta bekledi. Switch sürümü, tek bir günde bu toplamın yarıdan fazlasını yaptı. Çok etkileyici. Nintendo 2.7 milyondan fazla Switch konsollarının bugüne kadar dünyada satıldığını söylüyor.

Nintendo Switch Nedir?

İlk olarak sanırım Nintendo Switch’in  ne olduğunu açıklamamız gerekiyor. Nintendo Switch hibrid oyun konsolu olarak tanımlanıyor. Switch’in ana ünitesi bir tablet gibiyken, yanlarına Joy-Con adı verilen kontrol cihazları eklenebiliyor. Bu Joy-Con’lar tek tek de eklenebilmesinin yanında birlikte de eklenerek o geleneksel elde oynadığımız Nintendo havasını bizlere hissetirebilecek gibi gözüküyor. Ana ünitesi bir istasyon görevi görerek televizyonlara bağlanabiliyor. Aynı zamanda bu özelliği kullanmak istemediğiniz zamanlarda taşınabilir konsol olarak da bu alet görevini yapıyor. Bu özelliklerine rağmen belirtmemiz gerekir ki Nintendo bu aletini “ev konsolu” olarak tanıttı. Diğer konsollardan farklı olarak NS,  ROM kasetleri ile oyunları çalıştıracak.

İLGİLİ HABER:   Çocukluğumuzun Efsane Oyun Konsolu Olan Nintendo E3 2017 Fuarında Olacak

Basit bir ifadeyle Nindento Switch hem taşınabilir hem de klasik konsol özelliklerini bünyesinde barındırıyor.

Televizyona bağlı bir şekilde oyunu oynarken, canınız istediğinde konsolun bu bağlantısını söküp taşınabilir el cihazı olarak oyununuza kaldığınız yerden devam etmeniz mümkün olacak. Yine aynı şekilde taşınabilir moddayken, toplamda 8 adet diğer Switch’e bağlanıp lokal ağ ya da WiFi üzerinden Mario Kart 8, Splatoon 2 gibi oyunları arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz.

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...