Nokia 8'in Yeni Görüntüleri Sızdırıldı: Apple ve Samsung'a Yer Bırakmayacak Gibi! - Teknozizi
Nokia 8'in Yeni Görüntüleri Sızdırıldı: Apple ve Samsung'a Yer Bırakmayacak Gibi! - Teknozizi

Nokia 8 tam bir amiral gemisi gibi geliyor: Çin’den gelen bir sızıntı, cihazın tasarımı ve özellikleri hakkında çok önemli bilgiler veriyor.

Nokia markasının dirilmesi asla kolay olmayacaktır. Bununla birlikte, HMD Global geçen sene şirketin telefon şirketini Microsoft’tan satın alarak bu zorlu görevini üstlendi. HMD, yavaş yavaş başlayarak, Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6 olarak adlandırılan üç bütçe ve orta sınıf cihazları tanıttı. Ancak bu telefonlar piyasaya sunulmaya başlandığında, HMD gerçek bir amiral gemisi Android telefonunda zaten çalışmakta zorlanıyordu.

Çarşamba günü telefonla ilgili promosyon materyallerinin sızdırıldığı (CNMO aracılığıyla) öne sürülen Nokia 8’e en yakından baktık. Kaçağı esas alan Nokia 8, 2017 tipi bir amiral gemisi telefonunun birçok markasını benimsiyor: kavisli gövde, çerçeve eksikliği ve rekabetçi özellikleri ile karşımıza çıkmayı planlıyor.

İLGİLİ HABER:   Nokia 3310 Kötü Haber Verdi!

Nokia 8'in Yeni Görüntüleri Sızdırıldı: Apple ve Samsung'a Yer Bırakmayacak Gibi! - Teknozizi

İlk görüntüde, telefonun üst ve alt kısmında bir USB-C konektörü ve 3.5 mm kulaklık girişi gibi görünen bir görüntü elde ediliyor. İkinci resimde, telefon açık durumda. Bunu söylemek zor, ancak ekranın cihazın kenarına değdiğini ya da Galaxy S8’e benzer şekilde kenarda dolanıyor olabileceğini düşünemiyorum.

CNMO makalesinde, 2K çözünürlüğe sahip 6 inç ekran, Qualcomm Xiaolong 835 işlemci, 6GB RAM ve 128GB dahili depolama da dahil olmak üzere Nokia 8’in bazı söylenecek özellikleri belirtiliyor. Fiyatın 3188 Çin Yuan civarında olması bekleniyor ve 469 dolara çevriliyor.

Nokia bu söylentiye yönelik amiral gemisi telefonu ile ilgili olarak herhangi bir resmi duyuruda bulunmadı, ancak mevcut olması halinde yaz bitmeden bir noktada Nokia 8’i görmeyi bekliyoruz.

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...