Nova Launcher, İlk Android O Sürümünü Piyasaya Sürdü! - Teknozizi
Nova Launcher, İlk Android O Sürümünü Piyasaya Sürdü! - Teknozizi

Nova Launcher, bugün sunduğu yeni sürümünde Google’nin yeni geliştirdiği Android O‘yu yeni tema klasörüne ekledi.

Birkaç hafta önce, Nova Launcher beta sürümü, Android O’dan yeni bildirim noktalarını geliştirmişti. Bugün ise Nova Launcher 5.2, bu noktaları beta’dan çıkartıyor ve yeni bir arama çubuğu tarzı ekliyor.

Güncelleme ise şuanda her platformdaki cihazlara yayılmaktadır.

Bildirim noktaları, Android O’dan gelen, o uygulamadan bir bildirim aldığınızda uygulama kısayollarında tam anlamıyla bir nokta gösteren bir özelliktir. Nova Launcher’ın bir süre için bildirim rozeti var ve noktalar temelde aynı şekilde çalışıyor. Nokta boyutunu ve yerleşimini ayarlayabilirsiniz. Durum çubuğunda yalnızca bildirimlerle birlikte görüntülenirler.

Yeni arama çubuğu stili yuvarlatılmıştır. Yukarıdaki resimde de görebileceğiniz gibi, yuvarlak stil Pixel temasıyla gerçekten iyi geçiyor. Ayrıca, ekran köşeleri yuvarlatılmış olan LG G6 ve Samsung Galaxy S8’de de güzel görünüyor. Arama çubuğunda Google logosunun stilini ve mikrofon simgesini seçebilirsiniz.

İLGİLİ HABER:   Android O Ayarları İçin Arama Kısmı Yeniden Tasarlandı!

Bunun gibi güncellemeler, Nova Launcher’ı sürekli tavsiye etmemizin nedenidir. Özellikle yeni Android özellikleri denemek isterseniz tonlarca mükemmel seçenek vardır ve uygulama sürekli güncel bir şekilde her zaman yanınızda olur.

Nova Launcher’in en son sürümünü aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

GOOGLE PLAY

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...