Opera'nın Yeni Tarayıcısında Yep Yeni Özellikler!
Opera'nın Yeni Tarayıcısında Yep Yeni Özellikler!

Web tarayıcı sistemi olan Opera, dünyasına yeni özellikler katıcak. Messenger, WhatsApp ve Telegram’ı kolay yöntemle hızlı erişilebileceksiniz.

Opera, tarayıcı dünyasının beceriksiz biri olabilir, ancak kullanıcılarla mücadele etmeye çalışmak için ilginç yeni özellikler ekleyerek, savaşmaya devam ediyor. En son eklediği, doğrudan tarayıcı arayüzüne kurulan bir mesaj çubuğu olacaktır. Kullanıcılar, Sidebar’dan WhatsApp, Facebook Messenger ve Telegram hesaplarına giriş yapabilir ve Opera’yı kendisi bırakmadan arkadaşlarınızla ve ailenizle sohbet edebileceksiniz.

Bu özellik ilk olarak Opera’nın garip fikirlerini test etmek için tasarlanan deneysel Neon tarayıcısında göründü. Artık şirketin “Reborn” olarak adlandırdığı görsel bir yenileme parçası olarak ana tarayıcıya taşınıyor. Opera Reborn, mesaj panosu kenar çubuğunun yanı sıra, animasyonlu simgeler, renkli temalar ve özel bir Gece modu sunan yeniden tasarlanmış bir kullanıcı arayüzü başlatıyor. Tarayıcı, Opera’nın içerdiği bir reklam engelleme aracı ve ücretsiz, sınırsız bir VPN’ye erişim de dahil olmak üzere son bir yıl içinde eklediği diğer özellikleri içeriyor.

Ancak, önceki güncellemelerle de olduğu gibi, bu yeni özellik biraz yüzeysel olarak kalıcı bir his bırakacaktır. Sohbet uygulamalarına tarayıcı penceresinde erişmek güzel olsa da, bunların içerikleri karmaşık bir arayüze dönüştürebilir. Opera, kullanıcıların tarayıcıdan sohbet pencerelerine geçmeyerek zamandan tasarruf ettiklerini söylese de, çoğu insan için WhatsApp gibi uygulamalara erişim sadece bir alt-sekmedir. Opera’nın kendisini rakiplerinden ayırt etmesinin ve belki de yeni hayranların ilgisini çekmek için her yolu deniyor.

Buradan Opera’nın en son sürümünü indirebilirsiniz.

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...