Google Play Store İçin Arama Sonuçlarına Yeni Arayüz Görünümü Getiriliyor - Teknozizi
Google Play Store İçin Arama Sonuçlarına Yeni Arayüz Görünümü Getiriliyor - Teknozizi

Google, Google Play Store, önümüzdeki günlerde yayınlamayı planladığı yeni güncellemesi ile kullanıcılarını daha çok memnun etmek için çalışmalarına devam ediyor.

Yeni görünüşün etrafında bu kez, aradıkları şey aslında aradığınız uygulamanın belirlenmesi konusunda arama sonuçlarında daha büyük görünümlü kartlar içeriyor.

Tabii ki başka bir şey arıyorsanız, yan kaydırma listesinin bir parçası olan diğer arama sonuçları var.

Play Store’da bir arama terimi yazdığınızda, eski kullanıcı arayüzü size eşit boyutta kart listeleri sunar.

Artık, ortalama yıldız derecelendirmesi, derecelendirmelerin sayısı, indirilenlerin yaklaşık sayısı, içerik derecelendirmesi ve En İyi Geliştirici durumu varsa, bilgileri gösteren büyük bir kartta en olası arama sonuçlarını elde ettiniz. Ayrıca, video önizlemesini (varsa) ve ekran resmini de uygulamanın, uygulamanın nasıl göründüğüne dair daha iyi bir fikir edinmenizi sağlar.

Önerilen diğer uygulamaları “Beğenecek Olabileceğiniz” veya “Benzer Uygulamalar” ‘da ve yan kaydırma yapan küçük bir kartta göreceksin.

İLGİLİ HABER:   Google Oturum Açma'ya Yep Yeni Arayüz Geliyor

Yeni kullanıcı arayüzü, uygulamanın tam adını yazıp ancak istenen uygulama sayfasına tıklamazsanız görünür. Ancak, uygulama adını zaten biliyorsanız, muhtemelen istenen uygulamayı tıklayacaksınız, bu nedenle bu gerçekten de yararlı değildir.

Ama uygulamayı bilmiyorsanız ancak belirli bir kategorideki en iyi uygulamayı aramak istiyorsanız, bu yeni kullanıcı arayüzü görünmez çünkü yalnızca bir uygulamanın tam, doğru adını yazdığınızda görüntülenir.

Dolayısıyla, uzun ve kısa olanı, aradığınız uygulamanın tam olarak emin olmadığınız durumlarda arama düğmesini kullandığınızdan büyük olasılıkla arama sonuçları için yeni arayüzün aslında anlamsız olabileceğidir. Bu “denemenin” sürüp sürmeyeceğini veya Google Play Store’daki uygulamaları arama şeklimizi değiştirecek.

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...