Play Store'de ki Dengesiz Uygulamalar Şarjı Tüketiyor! - Teknozizi
Play Store'de ki Dengesiz Uygulamalar Şarjı Tüketiyor! - Teknozizi

Google’nin geliştiricisi Play Store’de ki bazı dengesizce çalışmalırında şarjınızı tüketiyor bizde bunlarla nasıl savaşacağınızı anlattık. Detaylar Haberimizde.

Google’ın, geliştirici platformu Play Store’a harika işleyen, harika görünen ve aksatmadan sorunsuz bir şekilde uygulamaları sunmasını beklediğini size şaşırtmamam gerekir.

Kişisel tecrübeniz, bunun her zaman böyle olmadığını nasıl gösterebilirdi sizce.

Bu geçen hafta Alfabe yan kuruluşu Google I / O sırasında, uygulama söz konusu olduğunda arama devi geliştiricilerin üç S’nin kuralını değiştirmesini bekliyor; Uygulamalar hızlı, güvenli ve kararlı olması lazım.

Geliştiricilere sağlanan yeni araçlar, uygulamanın ne sıklıkla uygulamanın yanıt vermediğini (ANR oranı), ne sıklıkta çöktüğünü, yavaş iş görüp dinlenmediklerini görmelerini sağlayacak. Google, bir cihazın bir saatten uzun bir süre uyanık kalmasını sağlayan bir uyandırma kilidi bulunan uygulamaları belirtmek istiyor. Buna ek olarak, aşırı uyanışlar da red olarak kabul edilebilir. Bir uygulama, bir cihazı bir saat içinde on veya daha fazla kez aktif şekilde tüketim harcamaktadır.

İLGİLİ HABER:   Android, Nougat 7.1.2 İle Dahada Güçlenecek!

Uygulamanın ölçümlerine bakan geliştiriciler, belirli bir uygulamanın zayıf puan aldığı herhangi bir kategorinin yanında bir hata simgesi görür. Belirli bir uygulama, kararlılık, pil tüketim veya oluşturma için bazı ölçüm sıralamalarının en düşük %25’inde yer alıyorsa, geliştiricisi Google’dan gelecektir. Alt çeyrekte puan alan bu uygulamalar, Google Play Store’da bazı görünürlük kaybedilerek cezalandırılacaktır.

Sahte uygulamaların dışına çıkarken veya geliştiricilerin gerçekten umurunda olmadığı geliştiricileri meşru uygulamaları iyileştirmesi gerekebilir. Mesleğe göre veya sadece yarı zamanlı bir uygulama geliştiricisi iseniz, uygulamanızdan herhangi birinin %25’in altına düştüğünü ve kullanıcı deneyimini iyileştirmek için TLC’ye ihtiyaç duyup duymadığınızı öğrenmek için kaynak çubuğunu tıklayın ve tümünü öğrenin.

NOT: Merhaba, Sevgili teknozizi.com takipçileri, ben teknozizi.com’un yeni yazarı selin bu yazı benim ilk haberim oldu umarım sizlere anlaşılabilir dilde yazmışımdır. Teknozizi’yi takip etmeye devam edin… 😀

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...