Reyis Türkiye'ye Geliyor: Nokia 3310 Ne Zaman Gelicek! - Teknozizi
Reyis Türkiye'ye Geliyor: Nokia 3310 Ne Zaman Gelicek! - Teknozizi

İlk kez 2000 yılında tanıtılan ve bugüne dek 126 milyon adet satılarak rekor kıran Nokia 3310’un yeni modeli şubatta düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılmıştı.

Orijinaline göre daha ufak, ince yapıdaki telefon, renkli ekranı ve alışıldık tuş takımıyla ilgi çekmeyi başardı. Yurt dışında 52 dolar fiyata sahip olacağı belirtilen Nokia 3310, temmuzda ülkemizde satışa çıkacak.

Vodafone tarafından ise şirketin bir diğer üç modeli satışa sunacaktır. 5 inç HD ekrana sahip Nokia 3 modeli tarifeye ek 45 TL’den başlayan fiyatlarla ya da 950 TL peşin fiyatla satılacak.

Qualcomm Snapdragon 430 işlemcili, 5,2 inç Full HD ekranlı Nokia 5, 8 MP ön, 13 MP arka kameraya sahip olacak. Cihaz 1.150 TL fiyatla satışa sunulacak.

İLGİLİ HABER:   Tarihte En Çok Dikkat Çeken 8 Cep Telefonu

Nokia’nın en üst modeli olan Nokia 6 ise, Snapdragon 430 işlemcisinin yanı sıra, 5,5 inçlik Full HD ekranıyla dikkat çekiyor. Corning Gorilla Glass 3 korumalı cihazın ön yüzünde 8, arka yüzünde ise 16 MP’lik bir kamerası bulunuyor. Tarifeye ek 70 TL’den başlayan fiyatlarla ya da peşin 1.350 TL fiyatla satın alınabiliyor.

Bu diğer üç model de temmuzda satışa çıkacak. Üç ay sadece Vodafone ile satılacak cihazlar, daha sonra teknoloji marketler ve diğer satış noktalarından da temin edilebilecek.

Ayrıca HMD Global Türkiye Bölge Müdürü tarafından paylaşılan bilgiye göre Nokia 3310 modelinin ağustos ayının son çeyreğinde teknoloji mağazalarında satışa çıkması bekleniyor. Telefonun fiyatı ise henüz açıklanmadı.

 

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...