Samsung, Bixby Asistanını Buzdolapları İçin Getiriyor! - Teknozizi
Samsung, Bixby Asistanını Buzdolapları İçin Getiriyor! - Teknozizi

Samsung, son çıkardığı akıllı telefonu Galaxy S8 ile birlikte tanıttığı Bixby Asistan uygulamasını şimdide Buzdolaplarına getiriyor.

Samsung, dün Bixby sanal asistanını Family Hub 2.0 buzdolabına önceden yüklediğini duyurdu. Pulse News Korea’a göre, şirket daha önce gönderilen birimler için havadan yapılan bir güncelleme yoluyla da teslim edecek. Yardımcı, kullanıcıların tarifleriyle ve hava durumu bilgilerini kendi sesleriyle aramasına izin vericektir. Bu, mutfaktayken 21.5 inç LED dokunmatik ekrana güvenmekten daha mantıklı olması bekleniyor.

Bixby, yeni Galaxy S8 ile piyasaya çıktı ancak yine de ABD’de kısmen faal durumda . Telefon sahipleri sadece Bixby Vision artırılmış gerçeği, Bixby Home’ı ve Hatırlatıcıları özellikleri kullanabildiler. Tam sesli komutlar mevcut değildir ve ne zaman olacağını bilmiyoruz. Yine de, Samsung öngörülüyor onun yardımcısı televizyonlar ve giyilebilir cihazlarda dahil olmak üzere tüm ürünlerde uygulanmaktadır. Buzdolabı sadece bir başlangıç olarak görülüyor.

Bixby Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Bixby, Samsung’un Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modelleriyle birlikte kullanıcılarına sunduğu yeni nesil akıllı sesli asistandır. Apple Siri, Google Asistan ve Microsoft Cortana gibi diğer mobil cihazlarda kullanılan sesli asistanlara rakip olarak geliştirilen Samsung’un yeni sesli asistanı Bixby, en az rakipleri kadar akıllı bir yardımcınız oluyor.

İLGİLİ HABER:   Çift Kameraya Sahip Galaxy S8 Plus'ın Görüntüleri!

Samsung Bixby sayesinde kolaylıkla diğer sesli asistanlardan da alışık olduğumuz sorularınıza yanıt bulabilir ayrıca Samsung’un özel servislerinin kontrollerini sesli olarak kullanabilirsiniz.

Aslında diğer sesli asistanlar gibi Samsung Bixby’nin de kullanımı gayet basit. Bixby’i çalıştırmak için Galaxy S8 ya da Galaxy S8 Plus telefonunuzun yan kısmında Bixby için özel olarak atanan tuşa basmanız ya da telefonunuza “Bixby” diyerek seslenmeniz yeterli oluyor. Böylelikle Bixby’i kolaylıkla çalıştırabilirsiniz.

Bixby’i ilk olarak açtığınızda sizi tanıması ve size daha kişisel öneriler sunabilmesi için Samsung hesabınızla eşleştirmeniz gerekiyor. Samsung hesabınızla Bixby’e giriş yaptıktan sonra kolaylıkla Bixby’i kullanabilirsiniz.

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...