Samsung Bixby Nedir? Ne İçin ve Nasıl Kullanılır? - Teknozizi
Samsung Bixby Nedir? Ne İçin ve Nasıl Kullanılır? - Teknozizi

Samsung, Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modelleriyle birlikte yeni akıllı asistanı Bixby’i duyurdu. Peki Bixby nedir? Nasıl kullanılır? Hangi Samsung telefonları Bixby’i destekliyor?

Ayrıca arkadaşlar Samsung Galaxy S8’in Bixby Sanal Asistanı Bir Süre Avrupa’ya Uğramayacak:

Samsung Galaxy S8 28 Nisan’dan itibaren Avrupa’da raflara yerleşecek. Samsung Galaxy S8 lansmanında tanıtılan her şey cihazlarla beraber gelecek olsa da Bixby sanal asistanı ilk çıkışında Avrupa’da hizmet vermeyecek.

Galaxy S8 ve S8+ tanıtımı dün yapıldı, İngiltere’de de New York’taki lansmanla aynı saatlerde eş zamanlı olarak yapılan tanıtımda tek bir detay Samsung severleri üzdü. Galaxy S8 ve S8+ cihazları 28 Nisan’da piyasaya çıkar çıkmaz Avrupa ülkelerinde Bixby sanal asistan desteği sağlamayacaklar.

Bunun sebebi İngilizce, Fransızca, İtalyanca ve birçok Avrupa lisanının henüz sanal asistana uygulanmamış olması. Samsung’a göre farklı lisanların Bixby ile bütünleşebilmesi için aylar gerekiyor. Bu işlem öyle kolay bir işlem değil.

Bixby’e ait olan buton, Avrupa’da şimdilik ikinci bir “home” tuşu olarak işlev görecek. Avrupalı kullanıcılar, oldukça pahalı telefonlar olan Galaxy S8 ve S8+ cihazların uzun süre Bixby özelliğinden mahrum kalmayı çok da sıcak karşılamamış olmalılar. Yakında şikâyetler başlar diye düşünüyoruz.

Bugün Türkiye’nin de aralarında bulunduğu dünyayla aynı anda düzenlenen lansmanlarla birlikte Samsung, yeni üst seviye akıllı telefonları Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus’ı duyurdu. Galaxy S8 ailesiyle birlikte gelen en dikkat çekici özelliklerden biri de Samsung’un yeni akıllı sesli asistanı Bixby oldu. Bu yazımızda ise Samsung Bixby’nin ne olduğuna, nasıl kullanıldığına ve hangi modelleri desteklediğine yakından bakıyoruz.

Ayrıca Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus’ın detaylarını henüz öğrenmediyseniz, sizi başlamadan önce şu haberimize alalım:

İLGİLİ HABER:   Samsung Galaxy S8'de Note 7 Gibi Patlar Mı?

Samsung Bixby nedir?

Bixby, Samsung’un Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modelleriyle birlikte kullanıcılarına sunduğu yeni nesil akıllı sesli asistandır. Apple Siri, Google Asistan ve Microsoft Cortana gibi diğer mobil cihazlarda kullanılan sesli asistanlara rakip olarak geliştirilen Samsung’un yeni sesli asistanı Bixby, en az rakipleri kadar akıllı bir yardımcınız oluyor.

Samsung Bixby sayesinde kolaylıkla diğer sesli asistanlardan da alışık olduğumuz sorularınıza yanıt bulabilir ayrıca Samsung’un özel servislerinin kontrollerini sesli olarak kullanabilirsiniz.

Samsung Bixby nasıl kullanılır?

Aslında diğer sesli asistanlar gibi Samsung Bixby’nin de kullanımı gayet basit. Bixby’i çalıştırmak için Galaxy S8 ya da Galaxy S8 Plus telefonunuzun yan kısmında Bixby için özel olarak atanan tuşa basmanız ya da telefonunuza “Bixby” diyerek seslenmeniz yeterli oluyor. Böylelikle Bixby’i kolaylıkla çalıştırabilirsiniz.

Bixby’i ilk olarak açtığınızda sizi tanıması ve size daha kişisel öneriler sunabilmesi için Samsung hesabınızla eşleştirmeniz gerekiyor. Samsung hesabınızla Bixby’e giriş yaptıktan sonra kolaylıkla Bixby’i kullanabilirsiniz.

Samsung Bixby’i hangi modeller destekliyor?

Ne yazık ki daha önceki Samsung akıllı telefonlara sahip olan kullanıcılar Samsung’un yeni sesli asistanı Bixby’den faydalanamıyor. Bixby’i kullanmak için şimdilik Samsung Galaxy S8 veya Galaxy S8 Plus modellerine sahip olmalısınız. Ayrıca muhtemelen Galaxy S8 ailesinden sonra çıkacak hemen hemen her Samsung akıllı telefon Samsung’un sesli asitanı Bixby’i destekleyecektir.

Samsung Bixby’de Türkçe dil desteği bulunuyor mu?

Şu anda Samsung’un yeni sesli asistanı Bixby resmi olarak duyuruldu ancak Bixby’de Türkçe dil desteği olup olmadığıyla ilgili bir açıklama yapılmadı. Konuyla ilgili gelişmeler paylaşıldığında haberimizi güncelleyeceğiz.

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...