Samsung Galaxy A3 2016, Android Nougat Güncellemesi Geldi!
Samsung Galaxy A3 2016, Android Nougat Güncellemesi Geldi!

Galaxy A3, uzun süredir beklenen Android 7.0 Nougat güncellemesini alan ilk Galaxy A 2016 serisi akıllı telefonlarından biri olarak görünüyor.

Güncellemenin yaklaşan sürümü hakkında raporlar vermiş olsak da, Samsung genelde değişime uğramış olan geniş zaman çerçeveleri sunmakta.

Almanya ve Macaristan’daki pek çok Samsung Galaxy A3 (2016) kullanıcısının, akıllı telefonlarındaki güncellemeyi başarılı bir şekilde aldıklarını doğruladı.

Bu nedenle, güncelleme önce Avrupa’daki kullanıcıların çoğuna gönderilecek gibi görünüyor, ancak diğer bölgelerdeki Galaxy A3 (2016) sahipleri de önümüzdeki haftalarda bunu beklemek zorunda gibi görünüyor.

Unutmayın ki bunun 950MB ağırlığındaki bir boyutta olarak büyükçe bir indirme olduğundan indirme ve yükleme denemeden önce yeterli miktarda boş saklama alanına sahip olduğunuzdan emin olun.

İLGİLİ HABER:   Samsung Bixby Nedir? Ne İçin ve Nasıl Kullanılır?

Eğer bunu nasıl yapıcağınızı bilmiyor iseniz, telefonunuzdaki tüm rehber, görsel ve uygulamaları yedek alıp daha sonra telefonunuzu telefoncularda format atarak hafıza alanı açabilirsiniz (kendinizde yapabilirsiniz ama uzmanlar tarafından yapılırsa sağlıklı olur).

Her zamanki Android 7.0 Nougat yeni özellik ve iyileştirmelerinin yanı sıra, güncellemenin yeni güvenlik yamalarından birini getirmesi bekleniyor.

Ayrıca, iki yeni Galaxy A 2016 akıllı telefonun bu yıl Android 7.0 Nougat güncellemesi alması bekleniyor: Galaxy A5 ve Galaxy A7.

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...