Samsung Galaxy S8 ve S8+
Samsung Galaxy S8 ve S8+ "Kırmızı Ekran" Sorunu Çözüldü! - Teknozizi

Samsung, Galaxy S8 ve Galaxy S8+’ın kırmızı ekran sorunu için güncelleme yayınlayacak.

Geçtiğimiz günlerde, Kore’de ön sipariş vererek erken bir şekilde Galaxy S8’ni ve S8+’nı alan müşteriler kırmızı ekran sorunu ile gündeme bomba gibi düşen Samsung, şimdi ise çözüm bulundu.

Cihaz sahipleri, telefonlarındaki ekranların çok kırmızı olduğunu düşündükleri için başkalarına sordu. Galaxy S8 ve Galaxy S8+’ın resimleri sosyal medya sitelerinde ortaya çıkınca, Samsung bu habere “Önemli bir sorun değil ve telefonun kendisi ile ayarlanabiliyor. Renk hala kırmızımsı görünüyorsa, müşteriler servis merkezinden değiştirebilirler.” yanıtını verdi. Fakat bu açıklama, zaten optimize edilmiş olduklarından ekranlarındaki rengi ayarlayamadığını söyleyen bazı Galaxy S8/S8+ sahiplerini memnun etmedi.

İLGİLİ HABER:   Samsung'un İşte Yeni Amiral Gemileri S9, S9+ ve Note 9'un Ekran Boyutları!

Bir üniversite endüstri gözlemcisi, “Samsung, Galaxy S8’in renk dengesini sağlamak için koyu kırmızı teknolojiyi kullanıyor ve renk dengesini iyi ayarlayamıyor gibi görünüyor, çünkü onları seri üretmek için acele ediyor” diye konuşmuştu.

Samsung şirketi bu kırmızı ekran sorunu için Nisan ayı sonunda bir güncelleme duyuracağını söyledi. Güncelleme ile birlikte “Kırmızı Ekran” sorununu çözülmesini ümit ediyor.

Heyy millet takipte kalın bu konuda tüm haberlerimiz teknozizi.com’da olucak.

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...