Samsung Yetkilisine Göre Galaxy Note 8'de Parmak İzi Tarayıcısı Bulunmayacak! - Teknozizi
Samsung Yetkilisine Göre Galaxy Note 8'de Parmak İzi Tarayıcısı Bulunmayacak! - Teknozizi

Samsung‘un çalışanlarından birinin deyişine göre Ağustos ayında çıkması beklenen Note 8’de parmak izi sensörü bulunmayacağını söyledi.

Samsung’un en yeni amiral gemisi olan Galaxy S8’i kullanan hemen hemen herkes, arka taraftaki parmak izi sensörünün yerleşiminin ne kadar kötü olduğunu size hızlıca anlatacaktır. Daha önce bildirildiği üzere, bu, şirketin zaman içinde bir ekran tarayıcısı için yüksek kaliteli bir prototip üretememesi nedeniyle gerekli olan son bir ikinci kararda göründü. Ve teknolojinin Galaxy Note 8’in üretime girdiği zamana kadar hazır olacağını umuyorduk, ancak son zamanlarda çıkan bir haber bu rüyaları ince bir toz haline getirdi.

Bir Samsung yetkilisine göre, Kore dili yayını News1 tarafından bildirildiği üzere, “Galaxy Note 8’de ekrana entegre bir parmak izi algılayıcısı kurmak için her türlü çabayı gösterdik, ancak çeşitli teknik nedeniyle bu stratejik telefona yüklememeye karar verdik” dedi.

Başka bir deyişle, Samsung’un aslında bir çalışma prototipi vardı, ancak bu prototip kendi bağımsız modelleriyle eşdeğer bir performans sergiledi. Ve yarayı daha da ovmak için raporda, teknolojiyi bir sonraki amiral gemisi olan iPhone 8’e başarılı bir şekilde uyguladığı düşünülen Apple’a özel söz veriyor.

İLGİLİ HABER:   Samsung Galaxy Note 8 Net Görüntüsü Sızdırıldı!

Ancak şirket, bu fikri tamamen bırakmış gibi görünmüyor, rapora göre, ekranda Note 8’de yer almayan Samsung, teknolojiyi CrucialTec ile işbirliği içinde geliştirmeye devam edecek. Dünyanın en büyük biyometrik sensör üreticileri.

Galaxy Note 8, Samsung’un mevcut amiral gemisi olan S8 ile epeyce tasarım temposunu paylaştığı söylenirken, arkadan bakan bir çift kamera modülü bulunan ilk üst düzey Samsung cihazı olmanın ayrıcalığını üstlenecekler. Almanya’nın bu yılki IFA fuarının hemen öncesinde Ağustos ayının sonunda açılacağı ve Galaxy S8 ile aynı 18.5: 9 ekran oranına sahip olacağı ancak daha büyük bir 6.3 inç panelinde olması bekleniyor.

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...