Samsung'dan Yepyeni Bir Uygulama: Emoji ile Konuşma Bozukluğu Olanlar İçin Geliştirdi - Teknozizi
Samsung'dan Yepyeni Bir Uygulama: Emoji ile Konuşma Bozukluğu Olanlar İçin Geliştirdi - Teknozizi

Koreli şirketin İtalya merkezli ekibi Samsung Italia, emojinin afazi olan insanlara iletişim kurabileceğini düşünüyor.

Nörolojik bozukluk, insanların beyinlerinin dil bölümünü etkiler ve bu nedenle konuşma, okuma ve yazmada zorlanırlar. Bu nedenle, Samsung, afazisi olan kişilerin emoji yoluyla başkalarıyla iletişim kurmalarını sağlayan Wemogee adlı bir uygulama yaptı.

Kullanıcılar, emoji cümlelerinin bir listesinden seçim yapabilir ve mesajın alıcı tarafında olanlar, metinde bir yanıt görecektir. Bunun gibi:

Uygulama günlük aktiviteleri kapsayan 140’dan fazla harf ve kelime içeriyor. Kullanıcılar, örneğin “ne yemeyi istersiniz” diye sorabilir veya ruh halini iletebilir. Uygulamadaki emoji, Samsung’un varsayılanları değil, basitleştirilmiş ve daha büyük. Samsung Milli Afazi Derneği ise İtalya’da 200.000’den fazla kişi afazi vardır diyor.

İLGİLİ HABER:   Samsung Note 8, iPhone 8'den Önce Açıklanabilir!

Emoji, dil nüansından kurtulduktan nefret edinceye kadar, bu durumda uygulama akıllı bir fikir gibi görünüyor. Basit cümleler göz önüne alındığında, görüntülerin seçilmesi kolaydır ve açık mesajlar taşırlar.

Wemogee uygulamasını şimdilik Google Play Store‘dan ücretsiz olarak indirilebilirsiniz. Ancak IOS‘a çok yakın bir zamanda gelmesi bekleniyor.

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...