Sanal Bebek Oyuncakları 20 Yıl Sonra Tekrar Piyasada! - Teknozizi
Sanal Bebek Oyuncakları 20 Yıl Sonra Tekrar Piyasada! - Teknozizi

Ülkemizde sanal bebek ya da sanal hayvan adıyla bilinen Tamagotchi, Japon oyuncak firması Bandai tarafından 20 yıllık aranın ardından tekrar piyasaya sürüldü.

Bazı kişilerimizin çok iyi hatırlayacağı, bazılarımızında tanışma fırsatı elde edemediği 20 yıl öncesinin efsane oyuncağı sanal bebekler, Bandai tarafından piyasaya sürdürmesi bekleniyor.

Eskilerden bahsedersek iyi tanırsınız: Hemen hemen her çocuğun favori oyuncağı olan sanal bebekler gerçek adıyla Tamagotchi, ilk yayınlandığında 1996’da Japonya’da sürülmüş ve dünya genelinde 76 milyon adet satılmıştı.

6 değişik dijital hayvanın olduğu Tamagotchi‘leri tekrardan piyasaya sürmesi beklenen Bandai, eski konsollardaki karekter tasarımının üzerinde hiç bir şekilde oynama yapmadı.

Yalnızca boyutu eskisine göre çok küçük görünüyor, sanal bebeklerin çalışma mekaniğini bilmeyenler için tekrar hatırlatalım:

Yumurtaya benzer dijital hayvanını hayata merhaba dediğu andan itibaren büyütmeye başlamış olan sanal bebek sahipleri, hayvana belirli aralıklarla yenilecek yemek yedirmek, sevmek ve temizliğiyle ilgilenmek zorundalar. Eğer bakımını ihlal ederseniz, sanal yavrunuz maalesef yaşamını kaybediyor.

şu an japonya’da yayımlanan sanal bebeklerin fiyatı ise yaklaşık 14 dolar.

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...