Siri'ye Rakip Çıktı: Google Asistan iPhone'lerde Yerini Aldı! - Teknozizi
Siri'ye Rakip Çıktı: Google Asistan iPhone'lerde Yerini Aldı! - Teknozizi

Google I/O 2017 kapsamındaki renkli yapay zeka uygulaması Google Asistan, iPhone’lara geldiğini açıkladı.

Yapay zekaya sahip dijital asistanlar dünyasında bir çok teknoloji firması yatırımlarını arttırmaya başladı. Bu alanda kendine has diyebileceğimiz Apple’in Siri’si başı çekse de, Google arkadan sinsi sinsi Asistan uygulamasını geliştirmeye devam etti.

Ne zamandır bu iki büyük şirketin bu alanda da birbirlerine tutunmasını bekliyorduk. Google I/O 2017 etkinliği kapsamında gelen haberlerden birisi de bu beklentimizi artık sonlandırdı. iPhone’lar için AppStore’a gelen Google Asistan, artık Siri’nin en güçlü ve resmi rakibi oldu. Siri’yi kökten Google Asistanla değiştirmek mümkün olmasa da, zamanla kimin daha iyi olduğu net bir şekilde ortaya çıkacak.

Google Asistan, Siri’nin şu an kullanılan sürümüne karşı gayet geçerli özellikler sunuyor. Daha karmaşık sorular sorabiliyorsunuz ve üçüncü parti yazılımlar ile uyumu son derece kullanışlı, yani öteki uygulamalara geçişiniz Google Asistan ile daha kolay.

İLGİLİ HABER:   Ford, Apple CarPlay Güncellemesini 2016 Model Araçlarına Getiriyor!

İçinizden “Şu asistanı atık Türkiye içinde yayımla be Google!” dediğinizi duyar gibiyim. Şu anda dünya genelinde 100 milyondan fazla kullanıcısı bulunan Google Asistan, aslen Android’in yaygınlığını göz önüne alırsak çok sınırlı bölgelerde kullanılıyor.

Yalnızca İngilizce kullanılabilmesi bir süre daha Siri’nin tahttan inişini zorlaştıracaktır. Google’ın söylediğine göre Fransızca, Almanca, Brezilya Portekizcesi, Japonca, İtalyanca, İspanyolca ve Korece yakında gelecek. Türkçe için henüz bir tarih verilmiyor sadece, Google’ın artık çok bekletmeyeceğini söylemek mümkün.

Sirinin rakibi olan Google Asistan uygulamasını App Store’den aşağıdaki bağlantı üzerinden indirebilirsiniz.

Google Asistan (iPhone)

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...