Snapchat Rakiplerine Karşı Savaş Açtı: Yeni Özellikler Geldi! - Teknozizi
Snapchat Rakiplerine Karşı Savaş Açtı: Yeni Özellikler Geldi! - Teknozizi

Snapchat, rakibi Facebook, Instagram ve WhatsApp’a karşı savaşını sürdürüyor yeni güncellemesiyle yeni özellikler geldi.

Snapchat, Facebook’un klonlar ordusu ile, özellikle de Instagram’la artan bir rekabet arasında, cephaneliğine yeni yaratıcı araçlar seti ekledi. Geçici mesajlaşmaya bugün, sınırsız görüntüleme süresi, “emoji” ile “çizim yapma” yeteneği ve nesneleri çengellerinden kaldırıp çevreleriyle dolduran bir “sihirli silgi” olanaklarını sundu. Snapchat’ın ana şirketi Snap’in üç ayda bir kazançlarını halka açık bir şirket olarak ilk kez rapor edeceği aynı hafta ile geliyor.

Bugün piyasaya sürülen ilk iki araç, daha hızlı kapakları görüntülemenize izin vericek. Snapchat mesajları gönderen tarafından seçilen 1 ila 10 saniye sonra kendiliğinden yok olan süre zarfı eklendi. Artık, “sınırsız” olarak ayarlayabilir ve alıcıya resmini istediğiniz gibi uzun süre görüntülenecek şekilde sonsuza kadar bir simgeye dokunarak kaldırabilirsiniz. Yine de, mesajı kapattıktan sonra kendi kendine mesajlarınız silinecektir tabi.

Ayriyetten Snapchat, döngüsel videolar özelliğini’de bizlere sunucak yani şöyle ki bir takipçiniz yada arkadaşınız video’nuzu izlediğinde o video’yu geçmediği takdirde o video hep tekrarlanıcak. Bu özelliği kullanabilmek için de video’yu atarken sonsuzluk sembolüne dokunmanız lazım. Tabi bu özelliği Sanpchat’te Instagram’dan çaldı tıpkı Boomerang gibi ancak aradaki tek fark video’yu geçmeniz lazım Snap’te.

İLGİLİ HABER:   Facebook, Hikayeler Özelliğini Kendi Uygulamasına Getiriyor

Sonunda, Snapchat var olan makas aracına “sihirli silgiyi” tanıtıyor. Bir mobil, Photoshop’un içeriği bilen dolgu aracını kullanıcak. Siliciyi bir nesneye sürtün ve alanı arka planla dolduracaktır. Bir tanıtım videosunda Snap, bir fotoğraftan çıkan bir futbol topunu gösterir ve bunun arkasındaki sarmaşık duvarıyla değiştirir.

Yeni özellikleri barındıracak şekilde, reklam araçları, uygulamanın tepesinden oyunun önizleme ekranının sağ tarafına doğru ilerliyor. Şirketin bir blog yazısında söylediğine göre, “Bu değişiklikler Snapchat hizmetini geliştirmeye devam etmemize ve eğlenceli hale getirmek için daha yaratıcı araçların tanıtımına zemin hazırlamamıza izin veriyor” dedi.

Bu tüm yeni özellikler bugün İOS ve Android’de kullanıma sunulacak. Güncellemeyi ve teknozizi’yi takip etmeyi unutmayın.

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...