Son Dakika: Turkcell KullanıcılarıMobilden Erişemiyor! Sebebi Nedir? (04.05.2017) - Teknozizi
Son Dakika: Turkcell KullanıcılarıMobilden Erişemiyor! Sebebi Nedir? (04.05.2017) - Teknozizi

Turkcell kullanıcılarının bir kısmının 3G ya da 4.5G ile internete bağlanamadığı öğrenildi. Teknoloji sitesi WebTekno’nun haberine göre, Turkcell kullanıcılarının bir kısmı an itibariyle mobil şebeke üzerinden 3G ya da 4.5G ile internete bağlanamıyor.

Telekominikasyon şirketleri Turkcell’in hücresel mobil verisi şu anda kullanılamıyor. Birçok Turkcell kullanıcısının belirttiğine göre an itibariyle kullanıcılar ‘hücresel veri’yi etkinleştiremiyor ve hem 3G hem de 4.5G üzerinden internet bağlantısı sağlayamıyor.

Turkcell’in mobil şebekelerindeki bir hatadan dolayı bu sorunun meydana geldiği tahmin edilirken henüz Turkcell hücresel veride yaşanan problemle ilgili resmi bir açıklama yapmadı. Bazı Twitter kullanıcıları Turkcell şebekelerinde yaşanan internet bağlantısı problemini böyle dile getirdi:

Turkcell’den açıklama

İLGİLİ HABER:   Yandex ve Turkcell'den Arama Motoru "Yaani"

Turkcell, Twitter hesabı üzerinden şikayette bulunan kullanıcıların tümüne bir açıklama yaparak bağlantı sorununu doğruladı.

Turkcell’in açıklaması şöyle: “Şebekemizde meydana gelen sistemsel bir sorun nedeniyle Türkiye’nin bazı bölgelerinde ses ve data trafiğinde kesintiler yaşanmaktadır. Teknik ekiplerimiz sorunu hızla çözerek ses ve data trafiğini normal seyrine döndürmek için çalışmalarını sürdürmektedir.”

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...