Steam'in En Nefret Ettiği Oyunlardan Biri: GTA 5! - Teknozizi
Steam'in En Nefret Ettiği Oyunlardan Biri: GTA 5! - Teknozizi

Geçtiğimiz günlerde GTA 5‘in mod aracı OpenIV desteği kaldırıldıktan sonra kullanıcıların tepkisi dur durak bilmeden devam ediyor.

Oyuncular, tepkilerini Steam incelemelerinden çıkartıyorlar.

Dünya çapında sevilen Rockstar Games adlı şirketin oyunu GTA 5, geçtiğimiz gün radikal bir kararla en büyük mod aracı olan OpenIV’ü durdurma kararı almıştı. Hatta burdan haberimize ulaşabilirsiniz.

Bu durumun ardından kullanıcılardan gelen tepkiler, hala azalmışa benzemiyor. Platformun en büyük sembollerinden olan Steam incelemelerinde kullanıcılar, GTA 5’e “Son Derece Olumsuz” damgasını yapıştırdılar. GTA 5’te son 30 günde 39.297 inceleme yapılmış ve bu incelemelerin yüzde 87’si olumsuz olmuş.

GTA 5, çıktığı günden beri çok olumlu incelemeler hatırladığımızı biliyoruz ama böyle bir görüntüyle karşılaşmayı hiç beklemiyorduk.

İLGİLİ HABER:   GTA 5'in Mod Aracı Kapanıyor: OpenIV Hile Yapılmamak İçin Kapatıldı!
GTA 5 TEKNOZİZİ
GTA 5 TEKNOZİZİ

Take-Two tarafından durdurulan OpenIV mod platformu, binlerce oyuncuyu barındıran son derece kullanıcı dostu bir platformdu. Rockstar Games’in dediğine göre, Open IV’ün kapatılması online oyunlarda zararlar nedeniyle kapatıldığını ancak offline oyunlarda bu mod kullanılabilir olduğunu belirtti.

Ne olursa olsun kullanıcılardan çok ağır eleştiriler alan Rockstar, ileride yeni bir düzenleme yapacak mı, hep beraber göreceğiz. Sizce Take-Two’nun yaptığı bu hamle doğru mu, yoksa Rockstar Games’in bir orta yol bulması mı gerekiyor?

1 YORUM

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...