Stephan Hawking Açıklamalarda Bulundu: Dünya'daki Günlerimiz Sayılı! - Teknozizi
Stephan Hawking Açıklamalarda Bulundu: Dünya'daki Günlerimiz Sayılı! - Teknozizi

İngiliz fizikçi Stewhan Hawking‘ten yeni açıklamalar geldi. Açıklamalarında “Dünya’daki son sayılı günlerimizi yaşıyoruz” dedi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın ülkesini Paris İklim Anlaşması’ndan çıkaracağının ardından konuşan İngiliz fizikçi Stephan Hawking, bu kararın Dünya’yı büyük bir tehlikenin eşiğine getirdiğini söyledi.

BBC’ye konuşan Prof. Hawking, “Küresel ısınmanın geri döndürülemeyeceği son noktaya çok yaklaştık. Trump’ın hamlesi, Dünya’yı 250 derecelik ve sülfirik asit yağmurlarının yaşandığı Venüs haline gelmenin eşiğine getirebilir” dedi.

75 yaşındaki bilim adamı, küresel ısınmanın insanlık için en büyük tehlike olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi:

“Şimdi harekete geçersek önleyebiliriz. İklim değişikliğinin belirtilerini inkar ederek ve Paris İklim Anlaşması’ndan çıkarak Donald Trump, güzel gezegenimize kaçınılamaz çevresel zararlar verebilir ve bizim için, çocuklarımız için doğal yaşamımızı tehlikeye sokabilir.”

İLGİLİ HABER:   Dünyanın En Gizemli İnternet Örgütü : Cicada 3301

DÜNYADAKİ GÜNLERİMİZ SAYILI

Çevresel ve insani faktörleri göz önüne alarak konuşan Hawkin, “Evrimin insan genomununa açgözlülük ve saldırganlığı yerleştirmesinden korkuyorum. Çatışmanın azalacağına dair belirti yok ve askerileştirilmiş teknolojinin ve kitle imha silahlarının gelişimi bu felakete yol açabilir. İnsan ırkının kurtuluşu için en büyük umut, uzaydaki bağımsız koloniler olabilir” açıklamalarında bulundu.

Hawking, mirası ile ilgili gelen bir soruya ise cevap olarak, “75 yaşına ulaşabileceğimi hiç beklemiyordum, yani mirasıma ilişkin düşünebildiğim için çok şanslıyım. Sanırım en büyük başarım kara deliklerin tamamen siyah olmadığı olacak” dedi.

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...