Tesla Araçlarını Ucuza Satmayı Planlıyor! - Teknozizi
Tesla Araçlarını Ucuza Satmayı Planlıyor! - Teknozizi

Elektrikli araç sektörünün öncülerinden tesla motors, fiyatı en müsait durumdaki elektrikli aracı model s’in fiyatını daha da aşağı çektiğini açıkladı.

Tesla motors, giriş seviyesi elektrikli aracı model s serisini 5.000 dolar ucuzlatacağını açıkladı. Bu değişiklikle beraber aracın yurt dışı satış fiyatı 69.500 dolar olarak belirlenmiş oldu.

Öteki modeller ne durumda?
Tesla tarafından meydana getirilen açıklamada indirimin yalnızca model s serisinin 75kwh’lik sürümü için geçerli olduğunun da altı çizildi. Bu indirim tam olarak yeniden giriş seviyesi bir araç olan 60kwh’lik modelin üretiminin durmasının ardından yapılması dikkat çekti.

Bu arada fiyatların düşmesi ile birlikte araçların haiz olduğu ekipmanlar mevzusunda herhangi bir eksilme olmayacağını da söylememiz gerek. Hatta bu konuda tesla önemli bir adım atarak standart ekipmanların güncellendiğini bildirdi. Kısaca daha düşük bir fiyata daha değerli bir araç satın almış olacağınız kati.

Fiyatlara bakmış olduğumızda özellikle Amerika pazarı için aslında çok da ucuz olmadıklarını söylemek mümkün. Yeniden de elektrikli araç sektörü için önemli bir gelişme olduğu da ortada.

Son olarak da tesla’nın en üst segmentteki elektrikli vasıtalarının tutarlarına da zam yapacağını belirtmemiz gerekiyor. Bu sayede araçların ortalama değerleri hesaplandığında elimizde yeniden geçmiştekine benzer bir nispet olduğunu söyleyebiliriz.

KAYNAK: http://shiftdelete.net/tesla-araclarini-ucuzlatiyor-81222

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...